Avrupa’nın en büyük çevrimiçi moda mağazalarından biri olan Zalando, özel kişilerin evlerini sipariş edilen ürünleri teslim alma ve bırakma yerleri olarak sunduğu bir “Airbnb” hizmetini test ediyor. Serbest meslek sahibi insanlar, emekliler, evde oturan ebeveynler ve günün çoğunu evde geçiren diğer insanlar, bu şekilde fazladan para kazanabilirler.

 

 

Hizmet şu anda Danimarkalı Aarhus ve Kopenhag şehirlerinde 50 hane ile İskandinavya’da bulunan Zalando ve PostNord tarafından test ediliyor. Alışveriş yapanlara daha fazla kolaylık sağlamanın yanı sıra, iki şirket yeni teslimat modelinin Zalando’nın çevresel etkisini paket başına 50 gram kadar azaltacağını savundu. Çünkü siparişler daha az adrese verilecek. Ve PostNord’un daha az ve daha verimli teslimat yolları kullanmasına yol açacak.

 

 

“Test etmek, Zalando’nun DNA’sının bir parçasıdır. Müşterilerimize daha fazla esneklik ve çeşitlilik sunmak için hizmetlerimizi sürekli olarak yeniliyor ve yeniden gözden geçiriyoruz.”, diyor Zalando’nun Lojistik Platform Hizmetleri Lideri Remko Bakker.

Altı ay önce, Zalando, Belçika’da akıllı bir ev teknolojisini test etti.. Müşterilerin, eve gelmediklerinde parsel teslim hizmetleri için kapılarını uzaktan açmalarını sağlamak için.