YOKO London, inci mücevher tasarımında dünya lideri olarak kabul edilir. 1973 yılında şirketin CEO’su Michael Hakimian tarafından kurulan marka, bir aile şirketi olarak kalmaya devam ediyor. YOKO Londra, dünya genelinde 13 inci çiftliği ile çalışmaktadır. Bunların tümü şirket için özel olarak en nadir ve kaliteli incileri ayırmaktadır. Sıra dışı boyutlara, tonlara ve şekillere sahip olağanüstü incilere bu erişim, YOKO koleksiyonlarında geleneksel beyaz deniz mineralinden daha fazlasını bulmasının nedenidir. Aynı zamanda pembe, mor, altın, açık mavi ve koyu gri Tahiti benzerleri de yer alır.

 

Yoko London tasarımları. Mr.Sagel

 

Marka, ayrıca yalnızca özel ve oldukça sınırlı parçalar üretiyor. Bir mücevher parçasında birkaç inci tonu kullanılacaksa, kusursuz bir estetik elde etmek için spesifik inciler seçiliyor.

Her tasarım sadece Güney Denizlerinden elde edilen geleneksel beyaz kar incileri, Akoya istiridye veya kültürlü tatlı su incileri içeriyordu. Bu tasarımlardaki incilerin kalitesine ve parlaklığına odaklanarak, inciler arasındaki elmasların iç içe geçmesine dikkat edildi.

 

Yoko London koleksiyonu. Mr.Sagel

 

Yeni ‘Starlight’ koleksiyonu minyatür renksiz elmastan parçalar içerir. Gece gökyüzünde yıldızlar gibi parlıyorlar ve dağıldıkları incilerin sessiz parıltısı çok keskin bir kontrast yaratıyor.

“Özel durumlar için mücevherler” içeren lüks ‘Mayfair’ serisi birkaç yeni parça ile geliştirildi. Göze çarpan mücevher, her iki tarafındaki beyaz altın delikli motifleri süsleyen 12.96 karat pırlanta ile süslenmiş beş iplikçikten oluşan, 5.9 mm’den 9.4 mm’ye kadar değişen bir kolyedir.

 

Yoko London blog haberleri. Mr.Sagel

 

Yeni ‘Baget’ koleksiyonu, Güney Denizi incileri ve elmasları daha büyük, tek bir merkezi taş yanılsaması oluşturmak üzere yığılmış olarak çok daha özlüdür.