StarkBoard aslında, akıllı ağırlık ve hareket sensörleri ile donatılmış bir elektrik panosudur. Öylesine benzersizdir ki, sadece kaykay adı verilir.
El için herhangi bir kontrol cihazlarına ihtiyaç duyulmaz.
Vücudunuz hafifçe eğimle tahtayı ileriye doğru itebilirsiniz. Hızı hızlandıracağınız zaman, hız kontrol izleme sistemi tüm vücut hareketlerinizi izler ve binerken süresiz olarak yardımcı olur. StarkBoard, 32km/s’lik üst hızlara ulaşabilir.

StarkBoard’ı yaratmak için şirket sadece premium malzemeler, yüksek teknoloji entegrasyonu ve ergonomik ikonik tasarım kullandı. Benzersiz kaykay, engebeli arazilerde bile 20mph’lik üst hızlara ulaşmayı, ağır öğeleri taşımayı ve engellenmeyi sağlayan ekstra geniş bir elektrikli hub motoruyla güçlendirilmiştir.
Starkboard, iki güçlü hub motora sahip ekstra büyük tekerlekler üzerine oturuyor.

 

StarkBoard, özel bir jiroskop sensörü ve çoklu ağırlık ve hareket sensörleri tarafından kontrol edilir. Hızı hızlandıracağınız zaman, hız kontrol izleme sistemi tüm vücut hareketlerinizi izler. Binerken süresiz olarak yardımcı olur.
Özel HUB motorları sizi %15’e kadar eğimlerde ilerletebilir. Akıllı fren sistemi, tahtanın yokuş aşağı ilerleyişini önler ve sizi gerileyerek tamamen durur hale getirebilir.
Entegre sensör sistemi hızlı bir şekilde hızlanmasını, anında frenlemesini ve hatta ters gitmesini sağlar. StarkBoard’unuza adım atar atmaz, sensörler, güvende olduğunuzdan ve tahtaya sağlam erişebildiğinden emin olmak için anında fren sistemini çalıştırır.

StarkBoard, yalnızca sertifikalı yüksek kaliteli lityum hücreleri kullanmaktadır.
Tüm piller test edilmiş ve dünya endüstri standartları UN38.3 ve UL2272’ye uygundur.