Beş yıldızlı otel Sofitel Rome Villa Borghese, Fransız iç mimar Jean-Philippe Nuel tarafından yapılan yeniden tasarımın ardından yeniden açıldı. Otelin tasarımı 19. yüzyıl Roma palazzo’sunun özgün mimarisinin yanı sıra bitişikteki Villa Borghese’nin peyzajlı bahçelerinden esinlenmiştir. 78 odalı otel, şehir merkezinde, Villa Medici, Trevi Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri gibi simge yapılara sadece birkaç dakika mesafede yer almaktadır.

 

 

Avrupa’nın en heyecan verici tarihi binalarından bazılarına ev sahipliği yapan bir şehirde, yeni tasarımın Sofitel’in Fransız zarafeti ile birlikte Roma’nın zengin tarihini özenle birleştirmesidir. İtalyan La Dolce Vita mirasının modern Fransız Sanatı de Vivre ile şık bir birleşimidir.
Konuk odaları, yukarıda mavi bir gökyüzünün yanı sıra imzalı bir Sofitel MyBed yatağı ve Hermès banyo malzemelerine sahip mermer banyosu yanıltısı yaratan çarpıcı Barok esintili tavan ile dekore edilmiştir.
Oteldeki Prestige Suites, bazıları özel terasa sahiptir. Deri anahtar kart sahipleri, oda parfümü seçenekleri ve monogramlanmış yastık kılıfları gibi lüks olanaklar sunar. Süit konuklar, Avrupa’nın en eski eczacılarını gezmekten, eski Vespa arabalarına ve tanınmış sinema mekanlarına kadar deneyimler tercih edebilirler.

 

 

Yedinci katta bulunan ve Ebedi Şehir’in panoramik manzarasını sunan Settimo, zarif bir çatı katı salonu ve cesur iç mekanlara ve hem iç hem de dış mekan oturma alanlarına sahip bir restorandır. Mekan yerel kaynaklı malzemeler kullanılarak hazırlanan çağdaş Roma mutfağıyla hizmet vermektedir. Yönetici Şef Giuseppe D’Alessio, geleneksel Roma mutfak stillerini tüm özel yemeklere dahil ediyor.

 

 

Konuklar ayrıca otelin fitness merkezinde SofitelFITNESS Wellness Programında kişiselleştirilmiş sağlıklı yaşam ve fitness terapilerinin keyfini çıkarabilir.