CES 2020’de, taşımacılık ve servis robotiği alanında önde gelen küresel bir kuruluş olan Segway-Ninebot, tüm taşımacılık yenilikleri yelpazesini tanıtacak. Şirket, ATV, UTV, SSV ve elektrikli bir kır bisikletini içeren yeni off-road ve eğlence araçlarıyla portföyünü genişletiyor.

Segway-Ninebot, ayrıca işe gidip gelmeyi kolaylaştırmak için bir şehir ve yol dışı ulaşım çözümleri koleksiyonu tasarladı. En çok beklenen lansmanı, Las Vegas Kongre Merkezindeki 25602 numaralı Segway’in CES standında tanıtılacak olan kişisel bir taşıyıcı olan Segway S-Pod’dur.

 

 

Segway S-Pod, havaalanları, tema parkları ve alışveriş merkezleri için birinci sınıf bir akıllı taşıma bölmesidir. Kendi kendini dengeleyen araç, sezgisel bir yardımcı navigasyon paneli tarafından kontrol edilir.
Uyarlanabilir bir ağırlık merkezi otomatik kontrol sistemi, yolcuların bölmedeki ağırlık merkezini değiştirmek için düğmeyi kullanarak hızı 24 mil/saate kadar ayarlamasına olanak tanır. Segway S-Pod, yön değişiklikleri için merkez tarafından yumuşak bir şekilde döner.

 

 

Sürücünün hızlanmak veya yavaşlamak için fiziksel olarak öne ve arkaya eğilmesine gerek yoktur. Fren, her durumda Segway S-Pod’un devrilme olasılığını ortadan kaldırır. Segway S-Pod’un oturma yerleri, geniş bir yolcu izleme alanı sunar.

Segway S-Pod,  şehirlere yeni ulaşım seçenekleri getirme yolunda ilk adımdır. Segway S-Pod, çıkarılabilir yerleşik ped üzerinden bir uzaktan kumanda sistemi ile donatılmıştır. Bir başka ilginç tidbit — Jurassic World Gyrosphere bu ürün için ilham kaynağıdır…