Salvatore Ferragamo, tasarımcı Paul Andrew tarafından 2017’den Çiçek Topuklarının evrimi olarak tasarlanan yeni imzası olan ayakkabı tasarımı Refracted’i sunuyor.
Sonbahar/Kış 2019 ayakkabılarının koleksiyonu, zengin çeşitliliği yansıtan yenilikçi bir topuk şekli ile karakterize edildi. Salvatore Ferragamo, her biri Refracted topuklu özelliğin ilk beş ayakkabı stilini ortaya koyuyor.

 

 

Kırılan motif, etrafımızdaki değişen ve sürekli değişen dünyadan esinlenmiştir. Yenilikçi topuk şekli üç farklı yükseklikte (1 cm, 5,5 cm, 8 cm) geliyor. Dayanıklı ve ultra hafif bir plastikten yapılmıştır ve yüksek gerilimli galvanizli metal bir kabuk ile kaplanmıştır. Topuk şekli, düzensiz üçgen fasetlerin lazerle oyulmuş bir topografyasıdır. Bu metalik cila ile birlikte fasetler, ayakkabıyla ve etrafındaki dünyayla ışığın kırılmasıyla etkileşime girer.

 

 

Refracted, Salvatore Ferragamo tarafından tasarlanan devrimsel 1939 Sütun topuğuna dayanan Çiçek topuğunu takip ediyor. Topuk, düzensizlik ve çeşitliliğin güzelliğini sergilemek için tasarlandı. Rastgele bir şekilde ışık ve yüzey oynamaya izin verilerek, her bakıldığında topuk farklı görünecektir. Bu, onun kusuru değil gücüdür.

 

 

Refracted ayakkabılarının ilk koleksiyonu beş stilde ve çok çeşitli renk ve kumaş çeşitlerinde sunuluyor. Napa, süet, rugan, kristal işlemeli ipek saten. Bu yeni cesurca tasarım, gittikçe daha zengin ve çeşitli ayakkabı seçimlerinin temelini oluşturacaktır…