İtalyan tersanesi Rossinavi, yeni bir süper yat konsepti olan Super Sport 65’i oluşturmak için önde gelen global tasarım firması Pininfarina ile işbirliği yaptı. Geminin tasarımı, yüksek performanslı spor otomobillerinden ve markanın 2017 yılında tanıtılan Rossinavi ile ilk ortak çalışması olan Aurea’nın aklını aldı.

Tamamen alüminyumdan yapılmış olan Super Sport 65, toplam 65.50m uzunluğa.. Maksimum 11m kirişe.. Koylara ve limanlara kolay erişim için 2.20m’lik bir taslaka sahiptir. Kaptan ve mürettebat üyelerine ayrılmış yedi kabine ek olarak en az on iki misafir ağırlayacak altı kabin içermektedir.

 

 

Spor tekne tasarımındaki tek sınır genel yer planı üzerindeki etkidir. Bu nedenle, iç mimari ile dış tasarım arasında güzel bir denge oluşturmak her zaman zordur. Super Sport 65 ile bu limiti aşıldı. Mürettebata adanmış geniş alanlara ve kaptanın kokpitine ve makine dairesine alt güverte düzeniyle yeni bir tasarım boyutuna girildi.

 

 

Pininfarina’nın dünyaca ünlü Gran Turismo’undan esinlenilmiş süper yatın, bu tür spor arabalarının tasarımını ve oranını yansıtan üst katı güvertedir. Bunların hepsi siparişe göre düzenlenmiş ve çeşitli güvertelerde düzenlenmiş ancak aynı zamanda teknenin her bir kenarında bir tane olan iki jakuzi de dahil edilmiştir.

 

 

Ayrıca, ana merdivenin tasarımı en performans gösteren karayolu taşıtlarının hava girişlerinden esinlenmiştir. Ve organik olarak zemine tavandan tabana pencerelere birleşir. Sıcak bir küvet ve kıç tarafındaki özel olarak yapılmış geniş bir kanepe, konukları denizin bu görkemli mücevheri ile sıcak bir şekilde karşılar.

 

 

“Pininfarina ve Rossinavi aynı dili konuşuyor. Aynı tutku ve değerleri paylaşıyor. Bu ortak geçmişe ve vizyona dayanarak, Pininfarina yaratıcılığını ifade etmek, spor arabalarımızdan ilham almak ve şık ve hızlı çizgilerini süper yat tasarımına çevirmek için en iyi konumdadır. Sonuç, yenilikçi, zarafet ve sportifliğin saf bir sentezidir.”
-Paolo Pininfarina- Grup Başkanı

 

 

Yeni Super Sport 65 süper yat, mükemmel bir navigasyon deneyimi için aynı zamanda dinamik ve şık bir stili tüm gerekli konforlarla birleştiren hacimli bir ortama sahiptir.