“Charlie’nin Çikolata Fabrikası’’nı birçoğumuz bilir ve gülümseyerek hatırlarız. Ünlü yazar R. Dahl’ın kaleme aldığı fantastik kitap yaşlı, genç, çocuk herkesin hayal dünyasını tatlandırdı. Tadı damağımızda kalan eşsiz yapıt sonra Johnny Depp ve Helena Bonham Carter’ın başrollerini paylaştığı enfes bir filmle görsel algımızın huzuruna çıktı.

Filmde Willy Wolka, esrarengiz ve fantastik atmosferiyle çocukların görmek için sabırsızlandığı bir çikolata fabrikasının sahibidir. Fabrikada çalışan minik insanlar, cikletler, birbirinden renkli turtalar ve şekerler, asla bitmeyen çikolata ırmakları…

İzleyenin, okuyanın bilinçaltına kazınan müthiş bir dünya. Willy Wolka, kendi fabrikasının ürettiği beş çikolatanın ambalajına altın bilet koyarak bu atmosferi tatmak isteyen şanslı çocukları arar. Birçok çocuk bu gizemli ve renkli fabrikaya gelmeyi deli gibi arzular. Özellikle Charlie isimli minik kahraman. Bu gizemli fabrikayı görebilmek için tüm çabayı gösterir. Hikâyedeki olay örgüsü devam eder.

 

Richard Mille fotoğraf

 

Modern çağın Willy Wolka’sı ise Richard Mille oldu.
2019 SIHH organizasyonunda yer alan marka öyle bir stant hazırlamış ki ziyaretçiler en az Charlie kadar heyecanlı ve şaşkındı. 1999’dan beri üretim hayatına devam eden saat markası çizgisinin çok ötesine geçerek zihnimizde Richard Mille ‘i bu kez olduğundan çok farklı bir şekilde kodladı. Maskülen tarzını bir kenara bırakıp oldukça renkli ve eğlenceli bir koleksiyonla yenilikçi tarafını gözler önüne serdi. Hatta bir manifesto yazdı dersek abartmış olmayız.

Bu yeni koleksiyon meyve taneleri, renkli halka şekerleriyle sadece gözlere değil damak zevkimize hitap ediyor gibiydi. Konuklarına konsepte uygun şık sunumlu kese kâğıtlarında ikram edilen çikolata ve jelibonlarla akıllara kazınacak bir etkinliğin startını verdi. Stant SIHH’in en çok konuşulan standıydı kuşkusuz. Richard Mille’in marka noktasında hizmet veren bütün aile fertleri misafirleri eğlenceli tavırlarıyla ağırladı. Eğlenceli yanıyla dikkatimi çeken Richard Mille’in kızı Amanda Mille Bey olmuştu.

 

 

Richard Mille saatler

 

Röportaj ve sohbetleri genellikle Amanda Mille’in üstlendiğini far kettim. Sohbete ” Biz eğlenirsek herkes eğlenir” diyerek başlıyor. Richard Mille’in bu yeni koleksiyonu içindeki enerjinin dışavurumuydu diyor Amanda Mille. Markanın son şaheseri olan bu renkli koleksiyon hakkında bilgi verirken devamının geleceğini hayranlarına müjdeliyor. Çılgın inovasyonlarla saatçilik kavramına yeni bir soluk getireceğini belirterek bunun aslında bir gereklilik olduğunu vurguluyor.

 

Richard Mille modelleri

 

Koleksiyona daha yakından bakalım. Marka cesaretin ilk adımını RM-Bonbon Koleksiyon ile atıyor. İsminin yarattığı çağrışımın hakkını verecek kadar renkli ve eğlenceli bir koleksiyon. 10 modelden oluşan bu seri toplamda 30 adet üretilerek koleksiyonun özel kalması konusunda ısrarlı. Bonbon serisinin alt versiyonu sayılabilecek The Fruit isimli koleksiyona ayrı bir parantez açmak gerekiyor.
Çünkü esas koleksiyonun en tamamlayıcı kısmını oluşturuyor.

RM16-01 isimli saat Lemon & Strawberry, RM07-03 Blueberry & Litchi, RM37-01 ise Kiwi & Cherry olmak üzere altı çeşitle takdim ediliyor.

 

Richard Mille saat haberleri

 

Yeni koleksiyonun aslında ilerki inovatif başarının öncül adımı olduğunu anlamak mümkün. Yeniliği sadece koleksiyonla getirmeyeceğini söylüyor marka sahipleri. Her anlamda yepyeni bir Richard Mille karşımıza çıkacak. Aldığı radikal kararlar bu tezi doğrular nitelikte. Müşterileri ve iletişim camiası ile birebir ilişkiler kuracağını söyleyen marka, özel self-tanıtım projeleri için şimdiden kolları sıvadıklarını aktarıyor. Kolektif organizasyonlarda artık göremeyeceğiz.
Saat dünyasının muzır çocuğu Richard Mille ve ekibi yeni maceralar için hazır, bizi renkli bir inovasyon süreci bekliyor.

**

İletişim:
avesta.asiva (instagram)
Jaquetdrozfanpage (instagram)