Richard Mille RM 52-05 Tourbillon Pharrell Williams

Richard Mille altın çağını yaşamanın devam ediyor. Modern müzik endüstrisinin en başarılı söz yazarı, yapımcı ve şarkıcılarından Pharrell Williams ile olan özel bir işbirliği ile zirvedeki yerini koruyor. Bu işbirliği iki nedenden dolayı çok özel: İlk olarak, bilindiği üzere Pharrell tanınmış bir saat tutkunudur, kıskandıran tarzının en anahtar rolü olarak saatler ayrı öneme sahip. Bir saat tutkunu olarak Richard Mille’in daha önce de hatırı sayılır bir müşterisi.

Öyle ki saat markasını çok daha önceden fark eden Pharrell, şarkılarının sözlerinde bile markaya yer vermişti. İkincisi, RM 52-05 olağanüstü yüksek teknoloji ve çılgın malzemeleri bir araya getiren ihtişamlı tasarım. Gravür, mine ve resim gibi geleneksel dekoratif tekniklerin bir arada kullanıldığı saat, markanın en özel parçalarından biri olarak değerlendiriliyor.

 

 

Bir milyon dolarlık Richard Mille RM 52-05 Tourbillon Pharrell Williams, şarkıcının Mars’a olan aşırı tutkusundan ilham alıyor. Kadranının orta kısmı, titanyum alaşımından yapılmış. Daha sonra elle boyanmış bir astronot kaskı kadranın ortasına yerleştirmiş. Mars’ın arazi ve toprak yapısının gerçeğe yakın şekilde resmedildiği tasarım için uzman mine ustaları yoğun bir mesai harcadı. Dünya’nın uzaktaki yansımasının da yer aldığı görselde astronot gözüyle kozmik bir yolculuğa çıkıyoruz. Tüm bu görsel detaylar, koyu kırmızı bir altın parçasının üzerine kazınmış ve mine ile boyanmış. Daha yakından bakınca siyah bir safir içeren iki beyaz altın ve kask projektörlerini taklit eden iki elmas göreceksiniz. Hem merkezinde hem de kadranın sırtından görülen köprüler, roket fırlatma platformlarını veya uydu kollarını taklit etmek için kullanıldı.

 

 

42,3 mm’lik kasa kahverengi titanyumdan üretildi. Bu da saatin özgün yanlarından biri olarak öne çıkıyor. Bilindiği üzere, titanyum ve seramik malzemenin en iyi özelliklerinden oluşan, aşırı hafiflik ve dayanıklılığın yanı sıra ilginç bir renkle sonuçlanan karmaşık bir alaşım. İkonik bir tasarım olmaya doğru giden bu saat, turuncu renkte bir ticari marka lastik kayışı ile tamamlanmış. Richard Mille RM 52-05 Tourbillon Pharrell Williams dünya çapında 30 parça üretilerek markanın limitli tasarımları arasında yerini aldı. Genç şarkıcı müzik yeteneğinin yanı sıra zevk konusundaki farkını sizce de ortaya koymadı mı?