Prada Grup’un sahibi olduğu ve kendilerine miras olan pastacılığı, Londra Mayfair’de Cafe Pasticceria Marchesi pastanesi olarak açıldı.
Marchesi, 1824 yılında açıldıktan sonra Milan’ın en eski kafelerinden biri olarak bilinir. Prada Grup, 2014 yılında çoğunluk hissedarlarının aldığı kararla, onur duydukları Marchesi projesini büyütmek üzere başlattılar. Prada grup için Londra, İtalya dışındaki ilk uluslararası Marchesi bölgesidir. Ve antik esintili vitrinler, mozaik karolar, mermer döşemeli masalar ve fıstık yeşili kadife sandalyelerle orijinalin büyüleyici estetiğini yansıtır.

 

 

Marchesi, Prada Grubunun saygı duyduğu ve koruduğu, kendi mirasına ve estetiğine sahip olması nedeniyle eşsizdir. Londra’da, Gianvito Rossi, Simone Rocha, CREED ve Christopher Kane arasındaki Mount Street’teki moda paketi için mükemmel bir konumda yer alıyor.

El işi, kabarık, chantilly krema dolgulu kekler, devasa beze ve parlatıcı kremalı tartlet’lerin yanı sıra bir dilimini kolayca üçünü besleyebilen efsanevi İtalyan panettonunu içerir. Hamur işleri Milan’da hazırlanır. Ve yerinde Londra’da pişirilir.

 

 

Tramezzini parmak sandviçleri, paketlenmiş brioch’ları ve nefis füme şeritleri ile bolca somon füme şeritlerini içeren lezzetli turtalarla tamamlanır. Renkli fondan şekerlerden pastel renkli şekerli bademlere kadar geleneksel İtalyan şekerlemelerinin bir kaleydoskopu bulunmaktadır. Müşteriler yüzde 100 kavrulmuş kahvenin, özel çayların ve aperitiflerin tadını çıkarabilirler.

Beklenmedik bir gelişme gibi gözükse de, Prada Grup gıdanın içine giren ilk moda evi değil. Burberry, Ralph Lauren ve Alfred Dunhill gibi markaların amiral gemilerinin yer aldığı Mayfair butiklerinde, çekici kafelere sahipler ve tabii ki, Dover Street Market’teki Comme des Garçons’un şık Rose fırınını da unutmayalım.