PIQO Projektörü teoride yeni olarak kabul edilmez. Halen geliştirilmekte olan veya piyasaya sürülen başka cep projektörleri var. Ancak, projektörle yaptıkları göze çarpıyor. Bununla birlikte, cep projektörleri başlangıçta oldukça kullanışlıdır.

Büyüklükleri nedeniyle fazla çaba sarf etmeden hareket edebiliyorlar. Ayrıca, bir bataryayla çalıştıkları için onları fişe takmanıza gerek yoktur. PIQO durumunda, pil 5 saat sürer. Batarya bir saat içinde de şarj edilebilir..
PIQO, küp yapısının her yerinde 2,25 inç boyutlarıyla gelen, aynı zamanda gördüğümüz en küçük cep projektörlerinden biridir.

 

Piqo projeksiyon tasarımı

 

Herhangi bir yapıda kullanılabilir. Bu yüzden göstermek için beyaz bir ekrana ihtiyacınız olmayacak. Bu, duvarda veya hatta tavanda gösterilecek şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir..
Görüntü, çoğu televizyon ve filmin geldiği ana piksel gücü olan 1080p’de geliyor.
Bu kadar küçük bir şeyin, 1080p’yi resimde yansıtabildiği kesin. Bu sizi sallamak için yeterli değilse, belki de büyük resmi olacaktır.
Keystone Açı Düzeltmesi kullanımından dolayı, resim aynı zamanda projektörü parladığınız yere uyacak şekilde ayarlanabilir.

 

projeksiyon cihazları

 

PIQO Projektör ayrıca 200 adet ANSI lümen ekranıyla birlikte gelir. Bu ekran çok parlak görünmüyor, bu da ışık hassasiyetine sahip kişilerin resimle ilgili herhangi bir sorun yaşamamasını sağlıyor.

Şirket, diğerleri gibi birçok devrimci DLP Teknolojisini de PIQO için kullanmak için Texas Instruments ile ortaklık yaptı. Ayrıca tamamen cep projektörlerinin çekirdeğini geliştirmek için Android Yazılımını kullandı.
Android yazılımı nedeniyle Google Play ile uyumludur ve varışta YouTube ve hatta Netflix’i oynatmak için ayarlanmış uygulamalara sahiptir. Google ile bağlantı yeterli değilse, cihaz da dokunmatik ekrandır. Bu, cihazın kendisindeki her şeyi kullanmanıza izin verir, ancak bunun yerine tercih ederseniz bir uzaktan kumanda gelir.

 

teknoloji haberleri

 

Bose’un, piyasadaki en mükemmel ses ürünlerinden bazılarına sahip olduklarından ses yazılımıyla ne kadar etkileyici olduğunu bilmelisiniz. Ancak Harman Kardon göz ardı edilmemelidir. Güney Koreli bir şirket olan Samsung Electronics’in ABD merkezli bir yan kuruluşu olarak ortaya çıkıyorlar.
Temelde Samsung ve Bose mühendislerinin konuşmacılarınızı daha büyük hale getirdiğini düşünüyorum. Ayrıca, görsel ve işitsel açıdan daha da fazla özgürlük sağlamaya yardımcı olan Bluetooth teknolojisini kullanır.