10:56’da. 20 Temmuz 1969’da EDT’de bulunan Armstrong, ilk insan ayağını başka bir dünyaya bastı. Televizyonda yarım milyardan fazla insanın izlenmesi ile merdivenden iniyor ve şöyle diyor: “Bu bir insan için küçük bir adım, insanlık için dev bir adım..”

Aldrin birkaç dakika sonra geldi ve ikisi toprağa geri getirdikleri 21.5 kg ay malzemesi topladı. Apollo 1 ekibini onurlandıran bir yama ve Eagle’ın bacaklarından birine bir plaket bıraktılar.
Burada Dünya gezegeninden insanlar ilk aya ayak basar. Temmuz 1969 A.D. Tüm insanlar için barış içinde geldik.
İnişten 21.5 saat sonra, astronotlar toplandı ve misyonun üçüncü üyesi olan Collins, Columbia komuta modülünü Dünya’ya geri dönmeye yönlendirdi.

 

Pininfarina Segno’nun uzaya seyahat eden ilk projesi olan Pininfarina Space, NASA Apollo 11 misyonunun 50. yıldönümünü kutlamak için eşsiz bir özel tasarıma dönüştürüldü. Pininfarina Space Moon Landing Special Edition, 20 Temmuz 1969’da ABD astronotları Buzz Aldrin, Neil Armstrong ve Michael Collins’in ayın yüzeyine kartal yuvasını indirdiklerinde gerçekleşen büyük olaya saygı duyuyor.

2017 yılında Pininfarina Space, V.I.T.A. Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ekibinde yer alan astronotlar, uzayda harcadıkları 6 aylık süre boyunca kalemi mikro gravite koşullarında kullandılar.

 

Pininfarina Space Moon Landing Special Edition kalemi, hafif taştan yapılmıştır. NASA tarafından sağlanan 3B kaynaklar sayesinde, LEM modülünün iniş alanını yeniden üreten özel bir kompozit malzemedir. Ayrıca, gövde Apollo 11 roketinin yüzeyini yansıtan özel bir beyaz seramik film ile kaplanmıştır.