İkonik Kalibre 321’in dönüşünü açıkladıktan sonra OMEGA, hareketi barındıran ilk yeni saati piyasaya sürdü.. Platin bir Moonwatch.
Şimdi ise, İsviçreli saatçi 321 motorlu Speedmaster’ı çelik versiyonunu tanıtıyor. OMEGA Speedmaster Moonwatch 321 Paslanmaz Çelik, herkesin beklediği Moonwatch.

 

 

1965 yılında astronot Edward White, uzayda yürüyen ilk Amerikalı olduğunda Speedmaster ST 105.003’ü takıyordu. Speedmaster Moonwatch 321, bu ünlü modelden ilham alıyor.
39.70 mm’lik kasası, parlatılmış siyah seramikten (ZrO2), beyaz mine içinde takimetre ölçeği ile bir çerçeve halkasına sahiptir. Siyah basamaklı kadran, tanıdık Moonwatch ibreleri, küçük saniye alt kadranı, 30 dakikalık kaydedici ve 12 saatlik kaydedici ve merkezi kronograf ibresi ile dekore edilmiştir.

 

 

Saat, ikonik “Doksan Üzeri Nokta” ve tasarım boyunca eski OMEGA logoları da dahil olmak üzere geçmişe saygılı diğer başlıkları içeriyor. Bu muhteşem OMEGA’nın sahipleri, safir kristal kasasıyla efsanevi Caliber 321’e hayran olacaklar..

 

 

Güzel karmaşık tasarımı ile bilinen orijinal Caliber 321, 1957 yılında OMEGA Speedmaster’da kullanılan ilk mekanizmaydı. Ay’da da kullanılır.
Özel ve kapsamlı araştırma ve rekonstrüksiyondan sonra, Caliber 321 orijinal özellikleriyle yeniden oluşturuldu.