3 Ekim 1962’de, astronot Walter M. “Wally” Schirra, yörüngeye fırlatıldı. Misyon, altı yörünge tamamlandıktan sonra başarıya imza attı. Schirra 9 saatlik uçuşunda maksimum 285 kilometre yörünge yüksekliğine ulaşmıştı.
Omega Speedmaster meraklıları bu uçuşu ek bir nedenden dolayı hatırlıyor. İlk kez Omega Speedmaster’ın uzaya seyahat ettiği biliniyor. Mercury-Atlas 8, Schirra’yı ve saatini yörüngeye çıkardı.

 

 

First Omega In Space’in bu son tasarımı oldukça sıradışı bir mekanda satılacak. Metropolitan Sanat Müzesi’nin 5. Caddesinin gururu olacak. Saatin lansmanı, Omega sponsorluğundaki Apollo Muse tarafından, “Fotoğraf Çağında Ay’ın” açılışına denk gelecek. Ve 3 Temmuz Çarşamba günü başlayacak. Omega, Apollo 11 astronotlarının kullandığı serginin bir parçası olarak, ziyaretçilerin 170’ten fazla fotoğrafı.. Apollo 11 astronotları tarafından kullanılan çeşitli çizimler.. Baskılar.. Resimler.. Filmler.. Astronomik aletler ve kameraları görebilecekler. Fotoğrafın şafağından günümüze kadar Ay’ın görsel sunumları da yer alacak.

 

 

Tabii ki, bu son saat tasarımı hakkında bazı ayırt edici özellikler var.

Saat, Omega kalibreli 1861’i içeriyor. NASA’nın dayandığı sağlam hareketin soyundan geliyor. Aya doğru gidenler o zamanlar ayın o tarafındaydı. Saati ters çevirin ve Met’in logosunu, Omega’nın Denizatı rozeti gibi, arkaya kazınmış olarak bulacaksınız. Saat, ilave deri kayışı olan bir sunum kutusunda gelir.
39.77mm paslanmaz çelik kasayı taşır. Aynı zamanda siyah vernikli kadran, siyah anodize alüminyum çerçeve ve kırmızı ve beyaz bir NATO kayışı var.

 

 

Met baskısı ayrıca Met’e özgü bir pakette ve kırmızı ve beyaz bir kayış, Met’in imzasının renkleridir. Bu modelin belirli bir sayıda alıcı bulması muhtemel görünüyor.

Yalnızca stile takılı kalmayıp, aynı zamanda başlı başına kusursuz bir tarihsel belge olan bir saat kullanmaya meraklıysanız, bunu temin etmek bir zorunluluktur…