Neil Armstrong ve Buzz Aldrin’in Ay’a ilk çıkan insanlar olmak üzere Apollo 11’in 50. yıldönümünü anmak için, Omega ikinci sınırlı sayıda saatini sergiledi.

Omega Speedmaster Moonwatch 42 mm çapındadır ve cilalanmış yüzeyleri ile klasik asimetrik Speedy tasarımını korur. Bununla birlikte, model için yeni olan, 18 ayar Moonshine Gold’dan (geleneksel sarı altından daha soluk tonlu özel yeni patent bekleyen bir alaşım) yapılmış olan çerçevedir. Çerçeve halkasının kendisi Ceragold takimetre ölçeğine sahip cilalı siyah seramiktir.

 

 

OMEGA Speedmaster Apollo 11’in 50. Yıldönümü Sınırlı saatinin kadranı, Moonwatch’un klasik düzenini koruyor. Ancak yeni renkler ve özel “hatıra” dekorasyonları tanıtıyor. Kadran, merkezi vernikli gri bir bölge ve dakika çizgisi için dış karartılmış bir sektör de dahil olmak üzere iki farklı bölgeye sahiptir.
Moonshine Gold’da PVD işlemli merkezi kronograf saniye ibresi hariç, uygulamalı ve eğimli saat imleri, vintage uygulamalı Omega logosu kullanılmıştır. Tüm kadran yazıları aynı zamanda altın renklidir.

 

 

Aslında, bu detaylar Steel Speedmaster Apollo 11’i gerçekten özel kılan şey değil. Örneğin, saat 11:00’deki saat işaretçisi, 18k Moonshine Gold’da iki “1” işareti ile değiştirildi. Uzay görevine net bir referans olarak belirtildi. Daha da önemlisi, saat 9’daki alt kadran, merdiveni ay yüzeyine tırmanan Buzz Aldrin’in ünlü görüntüsüne sahip. Bu alt kadran 18 ayar Moonshine Gold’dan hazırlanmış ve karartılmış ve lazerle oyulmuş.

OMEGA Speedmaster Apollo 11’in 50. Yıldönümü’ne güç verilmesi, ikonik Calibre 1861’in bir evrimi olan yeni el yaralı Co-Axial Master Kronometre Kalibre 3861’dir. Üstün anti-manyetik yenilik, Speedmaster Moonwatch şimdi Master Kronometre standardına ulaşabildi. Geri kalanı için, hareket aynı mimariye ve 48 saatlik enerji rezervine sahip eski 1861’e benzer.

OMEGA Speedmaster Apollo 11’in 50. Yıldönümü’nün hikayesi, hayal edebileceğiniz gibi Ayın inişine atıfta bulunuyor. Karartılmış dekoratif iç kısım, insanın aya ilk adımını temsil eden lazerle oyulmuş bir ayak izidir.

Neil Armstrong’un efsanevi sözü:
BİR İNSAN İÇİN BİR KÜÇÜK, İNSANLIK İÇİN BİR DEV ADIM
altın kaplama harflerle de görülebilir.

 

 

Bu saatte yeni, 4. nesil Speedmaster özelliklerinden esinlenilmiş, klasik görünümlü benzersiz bir bileklik var. Cilalı bilezik ile çok daha düz bağlantıları vardır. Ayrıca, tokadaki vintage ile süslenmiştir. Karartılmış altın işaretli bir Velcro kayışı da bulunur.

OMEGA Speedmaster Apollo 11, 50’nci yıldönümü sınırlı üretim saati, NASA tarzı bir sunum kutusunda teslim edilecektir.
Kutuda 50’nci yıldönümü/ Apollo 11 kabartması, iki adet plaka, iniş alanı koordinatları/iniş alanı ve saati ile birlikte yedek kayış ve kayış değiştirme aparatı bulunur. Hepsinden iyisi, bir Ay Modülü olan nihai ekran standını barındırıyor.
Speedmaster Apollo 11.. 6.969 adet ile sınırlıdır…