Kapatıyoruz” kelimesi ilk okunuşta ve bilinçaltında, ekonomik kriz, başarısızlık gibi olumsuz düşünceleri anımsatır.. Soğuk bir kelimedir..!

Lakin, bizim kapatma durumumuz biraz farklı..
Ne ekonomik krizden ne de başarısızlıktan dolayı kapatmıyoruz.
Farkındalık kazanma neticesinde, güzel bir kapanış aslında..
Yenilenme kapanışı..
Kartalların yenilenmesi gibi..
O süreci bilir misiniz? Enteresan bir yenilenmedir..!! Hafife alınmayacak bir süreçtir..!! Zor bir dönemdir..!!
Özetle bahsedeyim..

Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayandır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır. Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşlarındayken çok ciddi ve zor bir kararı vermek zorundadır.

Kartal 40 yaşına geldiğinde, pençeleri sertleşir. Esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir.
Gagası uzunlaşır ve göğsüne doğru kıvrılır. Tüyleri kartlaşır, kalınlaşır ve kanatlarına takılmaya başlar.
Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır.

Kartalın burada iki seçimden birisini yapması gerekir. Ya ölümü seçecektir ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir. Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürecektir.
Bu yönde karar veren kartal, bir dağın tepesine uçar ve uçmasına gerek olmayan bir yuvada kalır.
Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler…
Gagası çıktıktan sonra, yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini de yolmaya başlar.
Ve, 5 ay sonra, kendisine 20 yıl ve daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.
Bu bir yenilenme serüvenidir..!!

Benim için de Mr.Sagel, yaklaşık iki sene önce, tamamen hobim olsun diyerek başladığım bir serüvendi. Serüvendi diyorum çünkü bu süreç zarfında, serüvenlerde yaşanması icap eden birçok şeyleri yaşadım. Tecrübe edindim. Bilmediğim bir mecra hakkında çok değerli donanımlar kazandım. Eksiklerimi gördüm. Yeni insanlar tanıdım…

Ve nihayetinde, lüks sektörle ilgili haber yayınlanacaksa, bunun lüksün dinamiklerine uygun olmasına özen göstermemiz gerektiğine karar verdik.
Verdik diyorum.. Çünkü, yazımın başında da belirttiğim üzere, serüvenim boş geçmedi. Çok değerli insanlarla tanıştım. Çok güzel geri bildirimler aldım. Haberlerimiz ve yazılarımız beğeni aldı..
Bunu da, sadece ve sadece iki kişi başardık..
Ben ve serüvenin sürecinde dahil olan sayın Avesta Işıklı hanımefendi.. Değerli editörümüz..

İki kişi, Mr.Sagel blogunu elimizden geldiğince sürdürdük.

Ve günlerde bir gün, SEO’muz ile blog üzerinde toplantı yaparken, hobi olarak başladığım blogun teknik alt yapısının fecaat olduğunu öğrendim.. Artık, yeni bir serüvenin ışıkları gözümüzün içine içine girmeye başlamıştı..
Avesta hanımefendi ile istişarelerimizde de, yeni ve kurumsal, lüks sektöre hitap edecek bir yeni oluşumun çok güzel olacağı kanaatine vardık.

Bir de sezgilerin sesi var..
Uzun bir süre sonra nadiren de olsa, beyaz kedim ile siyah kedim, bu konuda muhalefet olmadan, aynı fikirdeydiler. Yapalım, güzel olacak dediler.
Ben de onları şüphe duymadan dinledim..

 

 

Serüvenleri ve maceraları seven bir karakter olarak, yeni konsept ile karşınıza çıkmaya karar verdik. Kurumsal bir kimlikle, sıradışı haberler ve yazılarla, etkinliklerle, süprizlerle…

Sektörel yazılarımı da, kendi sitemde yeni açtırdığım “blog” kısmında yazmaya devam edeceğim. Yeni konsepte uymuyor..

 

 

Anılar kısmında yer alan Meksika anılarımdaki yazılarım çok beğenildiği için, onunla da ilgili radikal bir karar aldım. Farkındaysanız anılarıma devam etmedim.
Meksika anılarım ile ilgili roman yazmaya karar verdim. Başından sonuna kadar çok enteresan maceralarla geçen bir 3.5 seneden bahsediyorum. Film gibi..
Başkasının yaşadıklarını kaleme almak değil..!! Bizzat yaşadıklarım…
Ve, onu da Allah nasip ederse , 2022 yılında yayınlamayı hedefliyorum.

Evet..
Yenilik her zaman iyidir.. Güncellenmek her zaman yeni enerjileri çağırır.. Yeni sitemizin, lüks haberler dünyasına topyekün yenilikler getireceğinden eminiz..

İsim araştırmamızı yaptıktan sonra, yeni sitemizin isminin Times de Luxe (www.timesdeluxe.com) olmasına karar verdik.

Kısa süre içinde tekrar görüşmek üzere.. Sevgiler…