Montblanc, yeni tasarlanan StarWalker kalem lansmanıyla ilgili bir kampanya oluşturmak için Çinli-Amerikalı astronot Leroy Chiao ve Koreli illüstratör Jaehoon Choi ile güçlerini birleştirdi. Eski astronot ve uzay istasyonu komutanı dört görev boyunca uzayda 229 gün geçirdi. Leroy Chiao, Montblanc yazı gereçlerini öğrenci günlerinden beri kullandı.

Yeni kampanya, StarWalker kalemi kullanılarak gösterilen bir dizi animasyonlu hikaye içeriyor. Leroy Chiao, dünyaya geri dönme izlenimini ve yıldızlardan büyüleyici mavi Aura’sını paylaşıyor.
Dünyayı dolaşırken, Mavi Gezegenimizin majestelerini anlıyorsunuz…” diye açıklıyor. “Dünya yaşıyor… rengarenk gezegenimize baktığımı derinden anlıyorum.

 

 

Yeni StarWalker koleksiyonu ilhamını uzay araştırmalarından alıyor. Siyah kalem, değerli reçine ile, karanlık geniş alanını yansıtırken, amblemin altındaki yarı saydam kubbe, aydan görüldüğü gibi ay ufkunun üzerine yükselen dünyayı çağrıştırıyor. Parlak platin kaplı başlık astronotu temsil ediyor. Açılı klips kapağı ve kubbe, bir uzay roketi şeklindedir. Ön taraf ve koni üzerindeki başlık vidası mekanizması, kasklarını uzaya koymadan önce bir uzay giysisine sabitleyen bir astronata benzer.

 

 

StarWalker serisi, kontrast metal bağlantı parçalarına sahip tüm siyah renkli bir Precious Reçine baskısını, metal bir kapak veya ön parça ile eşleştirilmiş siyah reçine fıçıya sahip bir Doué baskısını ve şık bir tam metal versiyonunu içerir. Dolma kalem, tükenmez kalem ve fineliner kalem olarak mevcuttur.
Montblanc ayrıca uzaydan Dünya’nın manzarasına sahip, uyumlu bir defter ve kalem çantası da hazırlamıştır.
Dünya görüntüsünü parlatan, parlak kozmosu görüyormuş gibi üç boyutlu bir etki yaratan parlak metalik bir deri üzerine basılmıştır.