Montblanc en son Patron Sanat Baskısını açıkladı. Ve bu tasarım, 21 yıl boyunca hüküm süren ve beş iyi imparatordan biri olarak tanınan büyük Roma imparatoru Publius Aelius Hadrianus’a (MS 76-138) adandı. Altyapıya ve sanata yatırım yaptığı, yeni binalara ve kapsamlı restorasyonlara fon sağladığı için barış ve refah olarak tanımlandı.

Montblanc, Hadrian Limited Sürümü’ne saygı, Hadrian’ın kalıcı mimari mirasını kutluyor. Mısır bazaltından yapılmış, altın kaplamalı başlık ve koni, devreye aldığı etkileyici Roma binalarından ilham alıyor. Siyah beyaz kıymetli reçine şeklindeki Montblanc amblemi, başlığın ortasını kaplar. Olgun bir buğday demeti şeklinde tasarlanan sarı altın kaplı klips, Hadrian’ın Yunan kültürüne ve Eleusinian Gizemlerine duyduğu hayranlığı ifade eder. El işçiliği yapılmış 750 ayar altın uç ile, Hadrian anka kuşunun bir halo ve defne yaprağına sahip bir oyma ile süslenmiştir.

Üst halkadaki ve koni halkasındaki desen, Roma İmparatorluğu’nda tipik olarak kullanılan ve zaman tanrısı olan Janus tanrısı Janus ile bağlantısı olan bir dekorasyondan esinlenmiştir. Altın kaplamalı başlık halkası iki adet girintili madalyon ile süslenmiştir.

 

 

Montblanc Patron of Art Limited Edition 888, Hadrian’ın muhteşem binalarından birinin kubbeli şeklini taklit eden 925 ayar gümüş, kapağın ve koninin özelliklerini yansıtıyor. Üst kısmın ortası, sedefteki Montblanc amblemi ile süslenmiş. Başlık, antik Roma Aureus’tan esinlenilmiş iki karmaşık kırmızı altın madalyon ile dekore edilmiştir. Varilin kırmızı mermeri, o dönemden bir Roma binasının abartılı dekorundan ilham almaktadır. El işi kırmızı altın uç, kısmen rodyum kaplıdır. Hadrianic phoenix ile oyulmuş ve bir halo ve defne yaprağına sahiptir.

Montblanc’ın limitli tasarımı, 76 baskısının sınır numarası Hadrian’ın doğum yılını ifade eder. Başlık ve kalemin armatürleri Düz beyaz altından yapılmıştır. Kapağın ortasında sedeften bir Montblanc amblemi bulunur. Kapağın tasarımı, tipik bir Roma binasının zemininde bulunan hassas mozaik desenine bir selamdır. Mat Mısır bazaltından oluşturulmuş bir varil, zıt parlak el oyması tavus kuşu özelliklerini taşır. El işi sarı altın uç, bir halo ve defne yaprağına sahip Hadrian phoenix ile oyulmuştur.

 

 

Hadrian mirasını “beş iyi imparator” olarak temsil eden 5 parça ile sınırlı sayıda bulunan Montblanc Patron Sanat Sınırlı Sürüm 5, gerçekten nadir bir parçadır.
Elle oyulmuş bir Montblanc amblemi ile zenginleştirilmiş dönen bir katı altın küre, başlıkların üstünü süslüyor. Düz beyaz altın namlulu, ustaca ustalıkla döşenmiş koyu mavi safirlerle çevrelenmiş zarif, elle oyulmuş bir tavus kuşu ile süslenmiştir.
Beyaz altın kapağın üzerine elle oyulmuş desen, özenle seçilmiş siyah beyaz cam parçalarından yapılmış mikro mozaik ile süslenmiştir. El işi çift renkli altın uç, sanatsal bir gravürde bir halo ve defne yaprağı ile Hadrianik anka kuşu ile dekore edilmiştir.