Montblanc, her biri doğa yoluyla kendi kendini keşfetme yolculuğunda iki farklı bireyin hikayesini anlatan yeni bir kampanya yayınladı. Bunların arkadaşı, 1930’lardan kalma efsanevi Minerva saatlerine haraç ödeyen ve dış mekanların ruhunu yakalayan bir saat olan Montblanc 1858 Geosphere’dir.

Reklamlar iki erkeğe dikkat çekiyor.. Moda fotoğrafçısı Dennis Leupold ve Dünyadaki En Uzun Adam olarak sahne alan şarkıcı-söz yazarı Kristian Matsson. Çekimdeki yoğun bir günden itibaren kahramanlar aniden sakinleştirici manzaralara ve doğanın seslerine taşınır. Yolculuklarını yaşadıkça, yüzleri gölgede tutulur; ancak gerçekte olduğu gibi açığa çıkarılır.. Yaratıcılık ve yüksek bir amaç duygusuyla dünyaya damgasını vurmaya hazır.

 

Montblanc 1858 Geosphere saat hakkında bilgi

 

Montblanc 1858 koleksiyonu, askeri kullanım ve keşif için yaratılan 1920’lerden ve 1930’lardan kalma efsanevi profesyonel Minerva saatlerinden ilham alıyor. 1858 Geosphere Limited Edition 1858, dağcılık maceralarının kutsal kâsesi olan dünyanın Yedi Zirvesi dağcılık mücadelesine adamıştır. Doğanın renklerinden ilham alan haki yeşili bir kadran ile 42 mm cilalı ve saten bitmiş bronz bir kasadan oluşuyor.

 

Montblanc 1858 Geosphere saatleri

 

Saatler, Villeret’teki Montblanc saatçilerinin geliştirdiği dünya çapında bir komplikasyona sahip: İki kubbeli küre, ters yönde dönerek, 24 saat içinde tam bir dönüşü tamamladı. Her ikisi de 24 saat dilimiyle, gece ve gündüz kontrast renklerini gösteren bir skala ile çevrilidir. Bu, geceleri daha fazla görünürlük ve performans için kıtalara uygulanan SuperLumiNova tarafından desteklenen farklı zaman dilimlerini takdir etmenin içgüdüsel bir yolunu sunar. Saat, kadranın rengine uygun, yüksek kaliteli dokuma haki yeşili “NATO” kayışı ile donatılmıştır.