Master & Dynamic ve Selfridges güçlerini birleştirerek özel olarak ürettikleri MH40 Over Ear kulaklık serisini, Music Matters’ın özel kampanyasıyla departman store’larda satışa sundular.
Music Matters kampanyasından yararlanmak için özel olarak üretilen MH40 Over-Ear Kulaklıklar serisini müzayede yapmaya başladı. Selfridges Music Matters kampanyası, İngiltere’de canlı müziğin gücünü onurlandırmak amacıyla yapılan üç aylık bir etkinliktir.

Music Matters kampanyasının bir parçası olarak Selfridges, dünyanın önde gelen moda markaları Michael Kors, Ralph Lauren, Bully Reid, Eidos, Rag & Bone, John Varvatos, Teori, Todd Snyder işbirliği ile özel yapılmış MH40 Kulaklıklar New York’taki Master & Dynamic ile birlikte çalışıyor.
Kulaklıklar Londra’da, Oxford St.’daki Selfridges Teknoloji Salonunda gösterilecek ve açık arttırma ile satışı yapılacak. Bu açık artırmadan elde edilen tüm gelirler Music Venue Trust’a gidecek.

 

 

Londra’daki canlı müzik mekanlarının neredeyse %40’ının kapanmasının başlıca sebepleri arasında kira fiyatları, aşırı emlak vergileri ve canlı müziğe olan ilginin azalıyor olması olarak gösteriliyor.
BBC’nin 2015’te tekrar ettiği gibi küçük müzik mekanları önemlidir. Çünkü birçok müzik grubunun başladığı yerlerdir. Canlı müzik mekanlarındaki bu düşüşe tepki olarak Selfridges, Music Matters kampanyasını yarattı.
Londra, Manchester ve Birmingham’daki Selfridges mağazaları, şimdi bir dizi müzik ortak çalışanı için Ekim ayına kadar yer açmak için kapılarını açtı.
Benzer düşünen müzisyenleri ve tasarımcıları bir araya getiren iş birlikleri ve müzik ile tarz arasındaki ilişkiyi araştıran sergiler sergilenecektir.