LVMH, mültecilerin Fransa’da iş bulmalarına yardımcı olan derneği desteklediğini resmen açıkladı. Bu girişim, LVMH Grubunun, zanaatkar ve yaratıcı mesleklerde teknik bilgilerin korunmasına yönelik taahhütlerini genişletmektedir.

LVMH ve Maisons, zanaatkar ve yaratıcı kuruluşların, zengin ve kültürel mirasını elinde tutuyor ve besliyor.
Her zaman bu eşsiz teknik bilgileri yeni nesillere karşı koruma ve aktarmayı temel bir öncelik haline getirdi. 2011 yılında bu taahhüt, LVMH Maisons ve atölyelerinde sahne arkası deneyimini kutlamak ve paylaşmak için her iki yılda bir düzenlenen Les Journées Particulières etkinliğinin oluşturulmasına yol açtı.

 

 

Geçen yılki etkinlik dünya çapında 180.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı. LVMH, 2014 yılında, Fransa, İsviçre ve İtalya’da 800’den fazla çırak yetiştiren Institut des Métiers d’Excellence’i yarattı. Bu girişimler, esnafların grup ekosistemindeki önemli rolünü yansıtmaktadır.

Ocak 2016’da kurulan La Fabrique Nomade, Fransa’da göçmen ve mülteci zanaatçı istihdamını kolaylaştıran bir dernektir. Göçmen deneyimi çoğu zaman, yetenekli zanaatkarlar için profesyonel büyümenin bozulmasına ve insan gücü yetersizliğinin olduğu düşük vasıflı mesleklerle sınırlı olan istihdam seçeneklerine yol açmaktadır.

 

 

La Fabrique Nomade, bu tutkulu kadınlara ve erkeklere, Fransa’daki konuşmalarını bir kez daha pratik yapma.. Fransızcayı öğrenme ve geliştirme konusunda teknik kelime hazinesi dahil Fransızca öğrenme ve geliştirme.. Yeni bir ekonomik ve kültürel ortama adapte olma ve gerekli bir iletişim ağı kurma şansı veriyor.

Arnaits d’Union 4 koleksiyonunun açılışında Antoine Arnault..
Savoir-faire ve yaratıcılık, pozitif insan ilişkilerini teşvik eden evrensel dillerdir. La Fabrique Nomade’deki zanaatkârların Fransa’da daha fazla pratik yapmaya devam etmelerine ve ustalıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak için LVMH ve Maisons, yetenek sponsorluğu yoluyla mesleki katılımlarına uzun vadeli bir taahhütte bulunuyorlar.” dedi..

 

 

LVMH Maisons’dan CEO’lar, tasarımcılar ve atölye direktörleri ile Nisan 2019’dan bu yana bu projede çalışan birçok kişi tarafından katıldı.
Gönüllü tasarımcılarla işbirliği içinde La Fabrique Nomade tarafından desteklenen esnaflar, yaratılan Traits d’Union 4 koleksiyonu, Faye tarafından seçilen “Treasure” teması etrafında kişisel bir hikaye, hafıza veya kültürel sembolizmden ilham almaya davet etti.

LVMH’nin La Fabrique Nomade’e verdiği destek, beceri sponsorluğu, malzeme kaynaklarının paylaşımı ve çeşitli inisiyatiflere profesyonel katılım dahildir. Grup, La Fabrique Nomade tarafından belirlenen ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak için yeteneklerini kullanıyor. Ve Louis Vuitton, Kenzo ve Chaumet, dikiş için takı araçları ve malzemeleri ve tekstil malzemeleri bağışlayarak destek verdiler..

 

 

Önümüzdeki aylarda LVMH, La Fabrique Nomade’den zanaatkarları Christian Dior Couture, Chaumet ve Berluti atölyelerine kadar Fransa’da zanaat meslekleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak. LVMH ayrıca, bazı Maaşlarındaki staj, iş veya eğitim olanaklarını da araştırmaktadır.

Daha önce programın bir parçası olan bir zanaatkar şimdi birkaç LVMH Madalyonuyla çalışıyor. Ve şu anda programda bulunan bir terzi kısa bir süre sonra Dior Couture atölyesine sabit vadeli bir sözleşme için katılacak. Dahası, Maison Patou geçtiğimiz günlerde gizli bir projede La Fabrique Nomade ile çalıştı.

2020’ye yönelik planlar, bu ortaklığın genişlemesi için çağrıda bulunur ve LVMH Grubundan zanaatkârları ve tasarımcıları La Fabrique Nomade zanaatkârlarını desteklemek ve bir sonraki 4 Nolu Koleksiyona hazırlamak için çekiyor…