LVMH Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Bernard Arnault ve LVMH Yönetim Kurulu Üyesi Yann Arthus-Bertrand, Amazon yağmur ormanları için G7 girişimlerine katılacağını açıkladı.

 

 

Brezilya’nın Ulusal Uzay Araştırmaları Enstitüsü (INPE), Amazon yağmur ormanlarına 72.000’den fazla yangının yol açtığını bildirdi. Amazon yağmur ormanlarının tahribi, atmosfere karbondioksit salıyor. Her yıl milyonlarca ton karbon salınımını emen ve iklim krizine karşı gezegenin en iyi savunmalarından biri olan bir ekosistemi yok ediyor. Ayrıca, yerli halkların toprakları, yaklaşık 110 milyon hektar Brezilya Amazonunu kapsadığı için tehlikede..!!

LVMH, dünya mirası hazinesi olan Amazon’un korunması ve girişimin ortak bir çaba haline gelmesi gerektiğine inanmaktadır. Bernard Arnault, Brezilya ve diğer Güney Amerika komşularıyla birlikte bu büyük yağmur ormanının sorumluluğunu paylaşmaktan onur duyduğunu itiraf ediyor. Bu inisiyatif, bu sorumluluğun, UNESCO ile birlikte gezegen genelinde biyolojik çeşitliliğin korunmasında da yer alan LVMH Grubu tarafından tanınmasını yansıtıyor.

 

 

Çevreyi korumak sadece kelimeler ve konuşmalar ile ilgili değil ya da ilke beyanlarını imzalamakla kalmaz. Aynı zamanda yerel uzmanlara kaynak sağlamak ve gezegenimizi kurtarmak için birlikte çalışmak için tehlikeler ortaya çıktığında somut kolektif eylemlerde bulunmayı da gerektirir. LVMH’nin bu acil çabaya katılmasından gurur duyuyorum ve umarım diğerlerinin de böyle bir şey takip edeceğini umuyorum.
-Yann Arthus-Bertrand-

Aktör ve çevre aktivisti Leonardo DiCaprio, Dünya İttifakı’nın karının yanı sıra, yerel topluluklar ve yaşamı sürdüren biyolojik çeşitliliği korumak için çalışan diğer yerel ortaklar için kritik kaynakları odaklamak için ilk 5 milyon dolarlık bir ilke taahhüdünde bulunan yeni bir Amazon Ormanı Fonu oluşturduğunu açıkladı.
Fonlar Earth Alliance’ın web sayfası aracılığıyla bağışlanabilir. Bağışların %100’ü kar amacı gütmeyen kuruluştaki çeşitli ortaklara verilecek..!