Akıllı saat ve bilezik gibi giyilebilirlerin moda ve teknolojinin zirvesi olduğunu düşünüyorsanız, Louis Vuitton aynı fikirde olmadığını gösterecektir. Lüks moda markası, hem iyi hem de kötü yönden şaşkınlıkla bırakacak bir füzyon ortaya çıkardı.
2020 Cruise Koleksiyonunun bir parçası olarak sunulan bu “Geleceğin Tuvali”, bir spor çantası ve herkesin dikkatini çekecek bir kovamsı torba üzerine gerçek OLED ekranlar ekledi.

 

Louis Vuitton Oled Bag blog yazıları

 

Stilinizi ve aksesuarlarınızı ilgilendiren şeyleri sergileme arzusunu hiç hissetmediniz belki.. Görünür ürünlerdeki tasarımları kişiselleştirme isteği o kadar güçlü ki, sadece bu amaç için ekranlı bilezikler ve ayakkabılar üzerinde birkaç kitlesel fonlama kampanyası olmuştur. Ayakkabı ile yapılabiliyorsa, neden çanta ile yapılmasın..

Louis Vuitton öyle düşünüyor ve böylece “Geleceğin Tuvali” nin doığmasına sebep oluyor. Maison’un imzası olan savoir-faire ile en son teknolojinin bir birleşimi olarak tanımlanan yeni kanvas, Louis Vuitton’un en ikonik çantalarının şeklini alırken hareketli görüntüler sergiliyor. Kısacası, bu çantalar tam renkli esnekliğe sahipler.. OLED ekranları üzerlerine dikilir.

 

Louis Vuitton Oled Bag çantaları. Mr.Sagel

 

Spor çantası, aynı tarafta farklı şehirlerin ayrı video kliplerini gösteren iki ekranı gösterir. Öte yandan, kova torbası, torbanın silindirik şeklini saran, her bir tarafta birer elek vardır. Bildirildiğine göre, bu sürüm etkileşimli olmayan düz bir ekran yerine bir dokunmatik ekran kullanıyor.

Yine de, moda teknolojisindeki bir sonraki büyük şey olmasını beklemeyin. Katlanabilir telefonlarda gördüğümüz sorunlar göz önüne alındığında, bu çantaların esnek OLED panelleriyle aynı sorunları yaşamaları muhtemeldir. Bununla birlikte, bunlar, yöneldiğimiz tuhaf, ekran merkezli geleceğe bir bakış verebilir.