Louis Vuitton, altı çağdaş sanatçıyı benzersiz vizyonlarını Louis Vuitton’un ikonik Capucines çantasına getirmek için davet etti. Artycapucines Koleksiyonu önde gelen uluslararası sanatçılar tarafından yaratılmıştır.. Sam Falls, Urs Fischer, Nicholas Hlobo, Alex İsrail, Tschabalala Selfie ve Jonas Wood.

 

 

Capucines çantası 2013 yılında piyasaya sürüldü ve hızla modern bir klasik haline geldi. Louis Vuitton’un 1854 yılında ilk mağazasını açtığı Paris caddesi Rue des Capucines’in adını aldı. Sınırlı sayıda üretilen Artycapucines Koleksiyonu, kendine has tasarıma sahip çantaları içeriyor.

 

 

Sam Falls’un sınırlı sayıda Artycapucines, jakarlı bir dokuma, yüksek çözünürlüklü baskı ve hassas el yapımı nakış kullanarak oluşturuldu. Capucines PM’in kumaşına sedefli bir imza ve tutamak halkalarının doğal şıklığı eşlik ediyor.

Urs Fischer’in sınırlı sayıda Artycapucines, beyaz bir Taurillon Capucines BB’ye dayanıyor ve altı adet aşırı gerçekçi, elle boyanmış silikon parça meyve ve sebzelerin eklenmesiyle asılı bir heykel sunuyor. Parçalar, torbanın tabanını veya yanını süper ince ve narin altın kaplama pirinç zincir vasıtasıyla süslüyor.

 

 

Nicholas Hlobo’nun sınırlı sayıda Artycapucines, Louis Vuitton’daki Monogram tuvalinden ilham almıştır. Sanatçı, çantanın içini çiçeklerle süslenmiş olarak tasarladı. El bağcıklı nakışlara eklenmiş mavi tonlar ve kontrast doku, güzel ve el yapımı bir hibrit nesne oluşturmak için çantanın yumuşak siyah dış yüzeyine dikkat çekiyor.