Lexus, yenilikçi ve şaşırtıcı deneyimler sunmak için otomobilin ötesine geçme konusundaki zorluğunu özetleyen ilk lüks yat olan Lexus LY 650’yi tanıttı. İlk kez Ocak 2017’de gösterilen Lexus Sport Yacht Concept’e dayanan yeni yat, benzersiz bir stil ve etkileyici seyir performansı sunuyor. Duyguları harekete geçiren ve beklentileri aşan yeri doldurulamaz bir deneyim sunmak için ileri teknoloji ve işçilikten yararlanılmış.

 

 

LY 650 amiral gemisi, Lexus “CRAFTED” felsefesinin yeni uygulamasıdır. İtalyan yat tasarım stüdyosu Nuvolari Lenard ile ortaklaşa kuruldu. Yat, CFRP (karbon elyafı ile güçlendirilmiş plastik) ve GFRP’yi (cam elyafı ile güçlendirilmiş plastik) birleştiren ve ortak olarak Marquis Yachts LLC ile birlikte geliştirilen, hafif ve oldukça sert bir kompozit gövdeye sahiptir. Ek olarak, LY 650, botla için gelişmiş bir bağlantı teknolojisi olan LY-Link ile donatılmıştır.

 

 

65 metrelik Lexus LY 650, güçlü ve belirgin bir yay ve kendi sınıfındaki en geniş ışınlardan birine sahip olan dinamik bir gövde ile karakterizedir. Prömiyer yat, pruvada, yan camlarda ve L şeklinde hava girişlerinde metalik vurgular. İsteğe bağlı iki renkli bir renk şemasına sahiptir.

İç tasarımı, gelişmiş tasarımı ve Omotenashi’yi (içtenlikle ve içtenlikle öngören ve insanların ihtiyaçlarını karşılayan Japon misafirperverliği) bir araya getirir. Salonun etkin düzeninde, çift kaptan koltukları, öne doğru koltuklar ve bir mutfak seti bulunur. Salonun altında iki metreden fazla tavan boşluğuna sahiptir. Her biri duşlu özel bir başlık bulunan üç zarif yatak bulunmaktadır.

 

 

LY 650’nin aktarma organları ikiz Volvo Penta IPS motorlara (1350/1200/1050) sahiptir. Bunları benzersiz bir su altı gövde şekli ile entegre ederek, Lexus olağanüstü bir seyir dengesi ve manevra kabiliyeti elde edebildi. Sualtı gövdesi ve gövdenin üst kısmı hafiflik ve sertlik için CFRP’den yapılmıştır. Mükemmel ses yalıtımı sağlamak için ana duvarlarda mükemmel ses yalıtımı özelliklerine sahip sandviç paneller kullanılır.

 

 

Tekneye bağlantı için gelişmiş bir teknoloji olan LY-Link, zamanında çeşitli bilgileri paylaşır ve sağlar. Teknoloji gemiyi izlemek için kullanılabilir ve bir anormallik tespit edildiğinde kısa mesaj yoluyla gönderilen bildirimler bulunur. Ayrıca, yatın klima sistemi ve bir akıllı telefon aracılığıyla aydınlatılması gibi bileşenlerin uzaktan açılmasını ve kapatılmasını sağlayarak rahatlığı artırır.