Lalique x McLaren Speed of Essence koleksiyonunun eseri, ünlü kristal üreticisi ve Formula 1 tarihinin en ikonik ve başarılı ekiplerinden biri tarafından paylaşılan mükemmelliğe bir övgüdür. 2018 yılında piyasaya sürülen sınırlı sayıda koleksiyonun üç yıllık bir süre boyunca piyasaya sürüleceğine söz verildi.
Ve her biri iki boyutta yorumlanan, berrak kristalde üç stilize yaratık barındırıyor. Hız koleksiyonunun Özünü oluşturan ilk hız sembolü, dünyadaki en hızlı hayvanlar olan çarpıcı bir sprint çitasıdır. Bu yıl koleksiyon ikinci sembol, güzel bir Uçan Şahin ile genişliyor.

 

uçan şahin ikonları

 

McLaren, mühendislik sanatlarıyla tanınan otomobillerinde hızlanma arayışıyla ünlüdür. McLaren’e göre, ilham şahinlerden gelir. Bu kuşların olağanüstü görme gücü var. Bir türün görme keskinliği normal bir insandan 2.6 kat daha fazla ölçüldü. Dahası, peregrin şahinleri saatte 200 mil hızla (320 km/s) dalış yaparlar ve bu da onları dünyadaki en hızlı hareket eden canlılar haline getirir. Biri için en hızlı kaydedilen dalış 390 km/s’dir.

René Lalique, diğer doğal “Flore, Faune et Femme” formlarından (flora, fauna ve dişil) esinlenmiştir ve üçünü yansıtan ikonik araba maskotları, 1920’lerde ve 1930’larda yaratılan, en iyi bilinen parçalarından bazılarıydı. prestij sembolü olarak radyatör kapakları.

Lalique sembolik saten bitmiş kristalde tasarlanan Flying Falcon, 375 (sınırlı sayıda P1 supercar ile aynı sayı) ve sınırlı balmumu tekniğiyle oluşturuldu. McLaren’in şimdiye kadar kazandığı 20 Formula 1 Dünya Şampiyonasını anmak için 20 sayısının anısına…