Kimpton Vividora Hotel, İspanya’da IHG’nin butik lüks markası Kimpton Hotels & Restaurants’ın ilk oteli olacak. Ünlü Gotik Mahallesi’nde, 156 güzel döşenmiş oda ve üç farklı restoran ve bar ile, Kimpton Vividora Hotel, 2020’de Barselona’nın en heyecan verici oteli olacak.
Kimpton Vividora Hotel, Barselona’nın kültürel ve tarihi merkez üssünün merkezinde olacak. Bu mükemmel konum, Las Ramblas’a, Barceloneta plajına, La Boqueria’ya, Plaça Catalunya’ya, inanılmaz alışveriş merkezlerine ve şehrin efsanevi mutfak sahnelerine yürüme mesafesindedir. Mahallenin yaya dostu doğası konukları, bir taş atımı otelindeki çeşitli aktiviteleri keşfetmeye davet etmektedir.

 

 

Kimpton Vividora Hotel’in tasarımı, dokulardan, renklerden ve kentin tarihi detaylarından ilham almıştır. Kimpton’un yaratıcı direktörü ve global tasarım kıdemli başkan yardımcısı Ave Bradley, tüm mekanlara otantik bir Barselona hissi, çağdaş detaylar ve yerel sanat eserleri bulaştırmak için yerel tasarım ajansı El Equipo Creativo ile işbirliği yaptı.

 

 

Hareketli caddelerin bir katında yer alan Fauna restoran, konuklarını zarif bir Barcelonian evini andıran sıcak bir alana davet edecektir. Şef Ferran López’in menüsü Akdeniz lezzetleri ve yaratıcı Kimpton bükümüyle aile tarifleri üzerine kuruludur.
Otelin zemin katındaki tavandan tabana pencereler, yerel olarak kavrulmuş esnaf kahvesi ve geceleri doğal şaraplar, geleneksel vermut ve kokteyller sunacak Cafè Got’a bakmaktadır.

 

 

Çatı katındaki bar Terraza de Vivi, şezlonglar, zarif aydınlatma, pergolalar ve gür yeşilliklerle dolu güzel bir havuza sahiptir. Çatı katındaki bar, yaratıcı küçük tabaklar ve şehir merkezinin geniş manzaraları ile eşleştirilmiş zekice kokteyller sunmaktadır.

Washington’un yerlisi olan Mike Robinson, İspanya’daki ilk Kimpton mülkünün Genel Müdürü olarak atandı. Mike, üç restoran ve barın bulunduğu 156 odalı otelin açılışını denetleyecek..

“Kimpton’u İspanya’ya ilk kez getirmek için çok heyecanlıyız. Gelişen çeşitlilik ve kapsayıcılıktan, gastronomi ve sanat tutkusuna, Barselona’dan daha uygun bir ilk şehir düşünemedik. Gotik Mahallesi’nin yeni komşusu ve topluluğunun üyesi olmaktan ve yakında Barselona’nın en sevilen oteli olmaktan onur duyuyoruz.”
-Kimpton Vividora Hotel Genel Müdürü Mike Robinson-

 

 

Robinson, lüks butik otelcilik endüstrisinde 15 yıldan fazla deneyime ve iki farklı kıtada ve üç ülkede sekiz tesiste, Kimpton Hotels ile 13 yıllık deneyime sahip..
ABD’de Washington D.C.’de 335 odalı Kimpton Palomar’ın amiral gemisini yönetti. Ve Amerika’daki birçok Kimpton otelinin açılışında aracı oldu. Mike, yakın zamanda Kimpton’un Avrupa’daki ilk açılış noktası olan Amsterdam’daki Kimpton De Witt’in Genel Müdürü oldu.