KAFFEEMASCHINE, Avrupa gelenek dünyasındaki en büyük başarı öykülerinden biridir. Kurucu Axel Budde, modern güncellemeler ve kusursuz yapı kalitesi ile üst düzey Moto Guzzi kafe yarışçılarında uzmanlaşmıştır.

Axel bildiği şeye yapışır ve her yapıda tekerleği yeniden icat etmez. Şöhreti arttıkça, Kaffeemaschine işi de arttı.. Ona yardım etmesi için iki personel kiraladı. Daha büyük bir atölyeye taşındı ve müşterilerinden biri şimdi bir iş ortağı oldu.
Axel.. “KM23, yeni ekip tarafından yapılan ilk bisiklet ve sadece kendimin değil.” dedi.

 

Kaffeemaschine blog yazıları

 

1984 850 Le Mans, Mark III’e dayanmaktadır. Yani hava soğutmalı V-twin daha sıkı işleme toleransları, farklı silindir kafaları, yeni bir emme sistemi ve namlularda kare soğutma kanatları ile yükseltilmiştir.
23 KM23’ü görevlendiren adam Avrupa’nın en iyi otomotiv tarihçilerinden biri.
Axel “Porsche’un Tarihi Arşivi’nin başındaydı” diyor.

Sonra VW’ye geçti. Ancak 1970’lerde Le Mans’ı kazanan Porsche 917’nin kırmızı-beyaz renk düzenini kullanmak istedi. Bu da 23’dü.

 

Kaffeemaschine fotoğrafları

 

Ancak Axel çalışmaya başladığında, yakında tökezleyen bir bloğa çarptı. Porsche 917’ye benzeyen “güzel” bir motosiklet tasarlamanın zor olacağını fark etti. Bu yüzden 917 temasını düşürmeyi ve farklı ama agresif bir renk şemasıyla bir Le Mans yaratmayı önerdi. Sert kısımlar ve çerçeve tek renkli olacaktı.. Gri, gümüş ve siyah. Müşteri, yeni tekliften memnun kaldı ve onayı verdi.”

Kaffeemaschine ekibi Le Mans’ı bileşen parçalarına indirerek motoru, dişli kutusunu ve arka tahriki bile parçalara ayırdı. Ardından, motoru 1000 cc, ikiz kıvılcım kafaları ve Kaffeemaschine’nin özel yeni eksantrik milini artıracak kapasitede yeniledi ve yeniden inşa ettiler.

 

Kaffeemaschine blog yazıları

 

Hafif bir volan ve Dell’deki ORF PHF karbüratörleri performans paketini tamamlar ve zarif egzoz Kaffeemaschine’nin kendi parçalarından biridir.
“Performans 85 ila 90hp olmalıdır” diyor Axel.. Sadece 170 kg kuru ağırlık taşıyor (375 pound). Arkadan çekiş ve şanzıman da revize etti. Bu Le Mans’a Ducati Monster 796’ya benzer bir güç/ağırlık oranı veriyor.

Kaffeemaschine, Le Mans’ın eski okul görünümüyle uğraşmak yerine, çatal bıçak ağızlarını tuttu ve iç kısımlarını FAC’ın yaylı yayları ve damperleri ile değiştirdi.
Yeni amortisörler ısmarlama Wilbers üniteleridir.