Hermès’in Japon pazarına yaklaşımı, gezegenin başka yerlerinde olduğundan çok daha agresifti ve bu, ülkenin lüks söz konusu olduğunda belirleyici duyarlılığından kaynaklanıyor. Yerel kültüre gömülü olmak, zanaat ve kalitenin doğuştan ve büyük bir beğenisidir. Ve bu nedenle nesiller boyu sürecek bir şey değildir.

Söylemeye gerek yok, Japonya’nın daha genç olan demografisine ulaşmak çok daha kolay, ama belli ki hala kulakların dikkatini çekmek için yaratıcı bir çaba gerektiriyor. Bu çabayı görmek için Tokyo şehir merkezindeki pop-up radyo istasyonu Radio Hermès’e girin.

 

 

Şehrin Harajuku bölgesindeki Case W etkinlik kompleksinde yer alan stüdyo, kült grafik sanatçısı ve yaratıcı yönetmen Yoshirotten tarafından özel olarak tasarlanmış bir iç mekana sahip.
1 Eylül tarihinden itibaren (hafta içi 18:00 – 19:00 arası) bir yayın programını başlatacak. Ay sonuna kadar devam edecek olan cumartesi ve pazar günleri ise 00:00 – 04:00 arasında yapılacak.

 

 

Radyo Hermès’in her yayınında, Hermès’in erkek koleksiyonlarından yaratıcı yönetmen Véronique Nichanian, Ryuichi Sakamoto’nun Japonya’daki özel canlı konser serisinin yanı sıra moda, müzik, kültür, yemek, seyahat gibi çeşitli temalara odaklanacak.