Tourbillon mekanizma saatleri çok sık görmek artık sıra dışı bir şey değil. Hemen hemen haute horology için steno oldular. Ancak Harry Winston’dan “Histoire de Tourbillon” serisinin en son tasarım çok aşırı dikkat çekiyor. Yeni Histoire de Tourbillon 10’da dört ayrı turbillon var..!!

Harry Winston koleksiyonunun 10. yılını kutlamak için tasarlanan Histoire de Tourbillon, seri olarak üretilen ilk kronometre ve dünyadaki türünün ilk tourbillon’udur. Her biri 10 örnek ve her biri benzersiz olan tek bir parça ile sınırlı iki versiyonu var.

 

 

Komplikasyon temelde güzel görünmek için var.. Ve çok hoş görünüyor. 53,3 mm’lik bir kasanın içinde yer alıyor. Bu tourbillon’da köşeli köprüler saatin merkezi gövdesini bağlıyor ve hepsi açıkça görülüyor. Açık, döner kafesler ile kasanın aksi katı rijit geometrisi ve mat kadran arasında muhteşem bir kontrast var.

Saat, aynı yapı ve boyutlarda olmasına rağmen, iki stilde mevcuttur. Beyaz altın tasarımı, rodyum kaplı köprüler ve platin kadran ile gelirken, kırmızı altın ikisini de değiştiriyor. Benzersiz bir parça var.. Winstonium modeli..!!

 

 

Winstonium, Harry Winston’a özgü platin bazlı, kendine has büyüleyici bir renk tonu ile tamamlanan değerli bir metal alaşımıdır. Bu belirli modeli belirtmek için, bu büyük tourbillon köprüleri mavi çelikten yapılmıştır. Bu muhteşem.. Mavi kadranı olması gerektiği gibi, gri kasaya, daha koyu kadran ve altın tourbillon kafeslerine karşı kontrast göz alıcı bir flaş ile hükmediyor.

Bunlardan yalnızca biri maliyeti önemli ölçüde etkileyebiliyorsa, dördünün ne yapabileceğini hayal edin. Harry Winston Histoire de Tourbillon 10 tarafından gösterişlidir. Kadranın her bir köşesinde dört turbilonu taşıyan bir kronometre. Markanın, on yıllık bir üst düzey horolojiyi kutladığı ve bu sınırlı sayıda eserle yaptığı bildiriliyor. Bunların hepsi siyah altın timsah derisi kayışlar ve platin 950 iplik dikişi ile birlikte geliyor. Kırmızı altın dikişi ve bakır aksan özellikleri var.

 

 

Harry Winston Histoire de Tourbillon 10 HW4702 kalibreli bir otomatik mekanizma ile çalışır. Dikdörtgen bir kasanın içindeki her şey, safir bir camın altında bulunan, iskeletlenmiş bir safir kadran üzerine oturmaktadır.
Bu olağanüstü lüks saat koleksiyonu, yüksek bir refah düzeyi ve fiyat sorunu olmadığında neyin mümkün olduğunu gösteriyor… Mükemmel..!!