Halekulani Okinawa, resmen Japonya’nın Okinawa ana adasında faaliyete başladı. Adanın doğal enerjisiyle lüksü harmanlayan otel, güzel Okinawan yeşilliklerinin ortasında sahilde bir deneyim sunuyor.

Halekulani Okinawa, gökyüzü, kara ve denizin buluştuğu bir vaha gibi inşa edilmiştir. Tamamı denizin ve el değmemiş beyaz kumlu plajların manzaralarını sunan 47 süit ve beş yamaçta villa dahil 360 odaya sahiptir.

 

 

Uluslararası olarak tanınan Champalimaud Design tarafından tasarlanan ve ikonik kardeş özelliği Halekulani Waikiki’nin modellendiği konuk odalarının iç mekanları, Halekulani’nin zarif ve sessiz bir sığınak felsefesini özetlemektedir.

Otel, dört özel restorana ve çeşitli yemek seçeneklerine sahiptir. Okinawan’da “beyaz” anlamına gelen iki Michelin yıldızlı şef Hiroyasu Kawate, Shiroux tarafından düzenlenen, geleneksel Fransız yemeklerinin inovatif Japon malzemelerle birleşimi olan haute mutfağıyla hizmet vermektedir.

 

 

Aomi, yaratıcı bir dokunuş ile geleneksel Japon yemekleri sunar. Lüks bir et lokantası olan Kingdom, konukların deneyimini geliştirmek için tasarlanan bir gösteri mutfağında hazırlanan, en iyi uluslararası şarap seçkisi ile eşleştirilerek hazırlanan, gösteri mutfağında hazırlanan çok iyi ayarlanmış yerel et seçenekleriyle hizmet vermektedir.

Halekulani Waikiki’deki ikonik restoranın adını alan House With a Key, Okinawa manzarasının keyfini çıkararak gün batımını izleyerek konukların canlı performanslar izlediği bir açık hava terasına uzanan ideal bir mekandır.

 

 

Japonya’nın güney ucundaki adalar, tarihsel olarak uzun ömürlü olarak bilinmektedir. Okinawa’lılar Amerikalılardan daha az kanser, kalp hastalığı ve demansa sahiptir. Ve oradaki kadınlar gezegendeki kadınlardan daha uzun yaşar. Otelin konukları, refahlarını arttırma ve villalarının kişisel kaplıcalarına dalma, sahilde yürüyüş ya da havuz başında rahatlama şansı sunmaktadır.

 

 

Ek olarak, SpaHalekulani’deki restoratif kaplıca tedavisi, toplam sağlığı iyileştirmek için hem vücudu hem de zihni strese sokar ve canlandırır.

Halekulani Okinawa’nın ESCAPES programı, otelin konsiyerj ekibi tarafından önerilen “Firefly Doğa Keşfi”, Okinawa’nın Lezzetleri ve Okinawan Karate’ye giriş dahil olmak üzere Okinawa boyunca özel geziler sunuyor.