Gucci, Alessandro Michele tarafından Paris’teki Place Vendôme’de tasarlanan, kaliteli mücevherlere adanmış ilk butiğini açtı. Mücevherat ve şiirsel vizyon tutkusu ile tanınan Michele, benzersiz değerli taşlara sahiptir. Ve Gucci, Hortus Deliciarum için ilk High Jewellery koleksiyonunu tasarladı.

Açılış aynı zamanda Gucci grubunun yaratıcı direktörü Alessandro Michele tarafından tasarlanan ilk koleksiyonla Gucci’nin zarif mücevher serisinin lansmanını da işaret ediyor.

 

 

Hortus Deliciarum adlı koleksiyon, çoğunluğu benzersiz olan 200’den fazla parçadan oluşuyor. Hepsi İtalya’da üretildi. Ağırlıklı olarak renkli mücevherlerden oluşuyor. Bu proje için, Alessandro Michele, eklektik hayal gücünün derinliklerine daldığını söylüyor.

Tasarımlar, efsanevi bir bahçenin prizmasından yeniden yorumlanan üç tema (sonsuz aşk, hayvan krallığı ve solitaires) etrafında toplanıyor.

Her mücevher benzersiz bir şekilde tanımlanmıştır.
Alessandro Michele’in “uyumsuz simetri” olarak adlandırdığı şeyin bir tezahürüdür ve her biri, kusurun maneviyatını somutlaştıran, biraz farklı bir şekilde monte edilir.
– Gucci –

Michele tarafından seçilen değerli taşlar arasında bal renginde emperyal topazlar, pembe topazlar, yeşil turmalinler, mandalina garnitürleri, beyaz elmaslar, pembe ve mavi safir, yanardöner opaller ve sarı beriller bulunmaktadır. Koleksiyon, zengin, sofistike, eserleri gizemli bir antik krallıkta görünüşte ortaya çıkarıldı.

 

 

Gucci tarafından satın alınan tüm pırlantaların yasal olarak onaylanmış kaynaklardan geldiği doğrulandı. Gucci’nin diğer mağazalarının aksine, Vendôme butik mekanının iç kısımları oldukça sade bir dokunuşa sahip.
Mücevherler, değerli taşların parlaklığını arttırmak için soluk yeşil saten döşemeli koyu renkli ahşap dolaplarda sergilenmektedir. Siyah ve beyaz mermer döşeli zemin, tavan aynaları ve perdeliklerin tümü, mağazaya antik bir vitrin görünümü kazandırmak için katkıda bulunuyor.