Şu an itibariyle, mobility endüstrisi, elektrikli, uçan ve özerk otomobiller gibi bir sürü şeye odaklanıyor. Bunların hepsi nihayetinde hem yolcuları hem de kargoları barındıracak bir ulaşım şekli olacak.
Neredeyse gerçek hayatta daha önce bilim kurgularının ortaya çıktığı bir noktada olduğumuzu görmek heyecan verici. Birkaç hafta önce, uçan arabalara ilişkin duyurular her yerdeki haber akışlarını sular altında bırakıyordu.

 

 

Diğer herkes özerk sürüş teknolojisi ve kişisel uçuş üzerinde çalışıyor. Ford başka bir şey geliştiriyor. Amerikan otomobil üreticisinin paketleri teslim etme evrimine katkısı bir gelişim.

Robotik ve kendi kendine sürüş platformlarındaki gelişmeleri birleştiren şirket, daha sonra her türlü teslimatı otomatik hale getirmeyi umuyor. Agility Robotics’in yardımıyla, engelleri aşabilecek ve hatta merdivenleri yürüyebilecek güvenilir bir makine üretiyor.
Bunlar diğer modellerin henüz üstesinden gelemedikleri en büyük kısıtlamalar.

 

 

Muhtemelen ticari uçaklar tarafından yapılan teslimatları duymuşsunuzdur, ancak Ford Rakam daha pratik görünmektedir. Dronlar genellikle menzil ve yüke gelince sınırlamaları vardır. Şimdilik, konsept çevrimiçi alışveriş sektörünü hedefleyecek ve umarım daha büyük bir şeye dönüşecektir.

Bir gösteri, yolculuğun kendi kendini süren bir kamyonetin içinde başladığını gösteriyor. Hedefe varışta, robot aktive eder ve sonra yükü boşaltır.
Sonunda paketi kapınıza bırakacak ve sistem alıcıya siparişlerinin geldiğine dair bir bildirim gönderecek.