İtalya’nın başkentinde düzenlenen özel bir etkinlikte, Ferrari, yeni Ferrari Roma’yı duyurdu. Egzotik otomobil, eşsiz performans ve yol tutuşla birleştirilmiş ve sıradışı tasarım ile karakterizedir.

Ferrari Roma, dört yıl süren genel Uluslararası Motor Ödülü’nü kazanan motor ailesinden, turbo şarjlı V8 performansı sunuyor. Bu versiyonda motor 7500 rpm’de 620 cv’ye ulaşıyor. Ve SF90 Stradale’da tanıtılan 8 vitesli yeni DCT vites kutusu ile birlikte geliyor.

 

 

Roma modeli, sadece Portofino’nun kuru ağırlığından 80kg daha az hafif seçeneklerle donatılmış ve 1.400kg net ağırlığa sahiptir. 4.656 mm uzunluğunda ve 1.974 mm genişliğinde olup Portofino’dan daha kısa ve daha dar olmasına rağmen, her iki modelde de 2.670 mm dingil mesafesi ile donatılmıştır.

 

 

Otomobil, 1950’lerde ve 60’larda Roma’yı karakterize eden zevkli yaşam tarzından esinlenen kendine özgü havasını ve stilini destekliyor. Daytona modeli için birkaç retro tasarım öğesi ödünç alan yeni Ferrari, aynı zamanda içinde ışıklı bir şerit bulunan LED uyumlu farlar ve gömme montajlı kulplara sahip kapılar gibi çağdaş özelliklere de sahiptir. Arka kısımda kabine bol miktarda ışık girmesini sağlayan ve aynı zamanda dışarıya iyi bir görünüm sağlayan geniş bir cam bulunuyor.

 

 

Lüks iç mekan, yolcu ve sürücüyü birbirinden ayıran yüksek orta konsola sahiptir. Yanında büyük bir dijital gösterge grubu ve dikey düzen bilgi-eğlence ekranı var. Yolcuların önünde ayrı bir ekran var. Yüzeyler ve fonksiyonlar, mekan konsepti ve etrafındaki algı çevresinde sorunsuz bir şekilde ortaya çıkan unsurlarla tanımlanan kokpitte organik olarak dağılmıştır.