Nişan yüzükleri çeşitli boyutlarda, şekillerde ve fiyatlarda bulunur. Stil veya fiyat ne olursa olsun, nişan yüzükleri onu alan kadın tarafından güzelleşir.
Ünlüler ve kraliyet aileleri her zaman en büyük, en pahalı ve en güzel nişan yüzüklerine sahiptirler. Peki en pahalı nişan yüzüğü kimde? Dünyanın en pahalı 10 nişan yüzüğüne ilk kez bir göz atalım.

 

1) ELIZABETH TAYLOR 8.8 Milyon$:

Elizabeth Taylor en pahalı nişan yüzüğünün sahibiydi. Ona Richard Burton tarafından verildi. 33.19 karatlık bir IIA sertifikalı pırlantadır. Temiz ve yüksek bir berraklığa sahiptir. Yüzük bir Asscher kesimiyle büyük bir cutlet yüzeyden oluşur. Bu yüzük, 8.8 milyon dolar değerinde dünyanın en pahalı 10 nişan yüzüğü tablosunun başında geliyor.
Bu yüzükler sanat eserleridir ve uzun yıllar takdir edilecektir. Elizabeth Taylor’un yüzüğü ölümünden sonra müzayede Asyalı bir koleksiyoncu tarafından satın alındı.

 

 

**

2) BEYONCE 5 Milyon$:

Birçok kişi Beyoncé’nin nişan yüzüğünün birinci sırada olacağını düşünse de, aslında ikinci sırada geliyor. Jay Z’nin seçtiği yüzük, sekizgen kesimli ve platinle kaplanmış kusursuz 18 ayar yüzük. Elmasın kalitesi o kadar iyi ki, olağanüstü birinci sınıf bir taş olarak sertifikalandırılmıştır. Yüzüğün değeri 5 milyon dolar.

 

 

**

3) PARIS HILTON 4.7 Milyon$:

Paris Hilton’a, Paris Latsis tarafından elini incittiği söylenerek büyük bir tek taş pırlanta verildi. Yüzük, 24-karat beyaz altından yapılmış ve ortadaki iki üçgen baget arasında dikdörtgen şeklinde bir pırlanta kullanıyor. Çift ayrıldıktan sonra Paris Hilton, Katrina mağdurlarına yardım etmek için yüzüğü satışa çıkardı ve 4,7 milyon dolar değerinde.

 

 

**

4) GRACE KELLY 4.06 Milyon$:

Grace Kelly’ye iki elmas baget arasında ortalanmış 10.47 zümrüt kesim pırlanta hediye edildi. Prince Rainier, Cartier’den bu yüzüğü satın aldı ve halen 4.06 milyon dolar değerinde.

 

 

**

5) JENIFFER LOPEZ 4 Milyon$:

Marc Anthony sadece erkek giyiminde nasıl bir tasarım olduğunu bilmekle kalmaz ve aynı zamanda güzel bir nişan yüzüğü seçmeyi de bilir. Jennifer Lopez’e, Neil Lane tarafından tasarlanan 8.5-karat mavi renkte pırlantayı takdim etti. Artık evli değillerse bile, bu yüzük hala mücevher koleksiyonundaki en değerli yüzük. Yüzük şu anda 4 milyon dolar değerindedir.

 

 

**

6) MELANIA KNAUSS 3 Milyon$:

Donald Trump tarafından Melania Knauss’a platin bir sepet üzerine yerleştirilen ve yaprak tasarımıyla çevrili güzel bir 15-karat zümrüt kesim pırlanta verildi. Melania’nın yüzüğünün bugünkü değeri 3 milyon dolar.

 

 

**

7) JACQUELINE 2.6 Milyon$:

Aristoteles Onassis, Jacqueline’e yalnızca iki kez giydiği çok özel bir nişan yüzüğü verdi. Bu güzel yüzük, çoğu zaman bir banka kasasına kilitlendi, bu korkunç bir utançtı. Yüzük 40.42 karat bir Lesotho III elmas yüzüktü ve şu an 2.6 milyon dolar değerindedir.

 

 

**

8) CATHERINE ZETA JONES 2.5 Milyon$:

Catherine Zeta Jones, dikey olarak yatay olarak yerleştirilen ve 28 küçük elmasla çevrelenen 10 karat zarif bir pırlanta sahibi. Yüzük yatay olarak ayarlandığından klasik görünümü vardır. Michael Douglas tarafından satın alınan bu yüzük şu anda 2.5 milyon dolar değerindedir.

 

 

**

9) ANNA KOURNIKOVA 2.5 Milyon$:

Anna Kournikova, her iki yanında taş olan güzel, merkezli armut kesim 11 karat pembe elmas kullanıyor. Enrique Iglesias tarafından verilen bu sofistike yüzüğe 2.5 milyon dolarlık güncel bir değere sahiptir.

 

 

**

10) PRINCESS DIANA 137.200$:

Bu yüzük ilk olarak Prenses Diana’ya verildi ve şimdi de Kate Middleton, Cambridge Düşesi tarafından kullanılıyor. Bu güzel bir mavi 18 ayar safir ve beyaz elmas yüzük. Şu anki değeri 137.200$.