IRENE NEUWIRTH

 

Yazı dizimiz devam ediyor. Sırada taşlarla renkli ve eğlenceli tasarımlar yaratan genç bir kadın var. Bu bölümde genç tasarımcılara ilham verecek müthiş tasarım yeteneğiyle Irene Neuwirth’e yer veriyoruz.

 

 

 

Amerikalı genç tasarımcı Irene, geleneksel kuyumculuk anlayışının kısıtlamalarından arınmış bağımsız bir şirket kurarak mücevher sektörüne giriş yaptı. Benzersizliği ve canlı vizyona sahip her biri el yapımı takılarıyla yaratıcı, kaliteli ve işçilik standardı yüksek bir marka olmayı başardı. Los Angeles doğumlu tasarımcının başarısında ailesinin katkısı büyük. Ressam bir annenin çocuğu olduğu için tasarımı, girişimcilik konusunda geniş vizyona sahip olan babası sayesinde de işin pazarlamasını erken yaşlarda öğrenmiş. Üniversite yıllarında mücevher tasarımı üzerine eğitim alan Neuwirth, ilk materyali olan boncuklardan yaptığı takılarla başta kampüsün beğenisini topladı. Edindiği özgüven cesaretin kapılarını araladı.

 

 

 

Ve Neuwirth son derece prestijli bir mağaza olan Barneys NY’a yaptığı takıları yolladı. Barneys NY’dan büyük bir ilgi gören Neuwirth, mağazada ürünleri satılmaya başladı. 2003’de kendi adını taşıyan markayı bu büyük başarı sayesinde kurmuş oldu. Yoğun renkli ve ham taşlarla mücevher dünyasını büyülemek, çizgisinin imzası haline geldi. Bu sayede lüks tüketim sektörü ve şov dünyasının renkli simaları bu ilginç ve eğlenceli kadını kısa zamanda benimsedi.

 

 

 

Çalışmaları bugün; Naomi Watts, Tracee Ellis Ross, Julianne Moore, Gwyneth Paltrow, Sarah Paulson, M. Philipps ve Ruth Negga tarafından ilgiyle kullanılıyor.

 

 

 

Ünlüler kadar basın dünyasının da ilgisini çekti. Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, The New York Times’da sürekli olarak yer alıyor. İrene ‘nin başka bir özelliğini daha vurgulamak gerekir. Kurduğu markanın sadece tasarım kısmıyla kalmayıp üretimin her aşamasında yer alacak kadar işini özveriyle yürüten bir tasarımcı. Irene, en güzel, ilginç ve değerli taşları bulmak için sürekli dünyayı dolaşıyor. Aradığı malzemeleri bulduktan sonra asıl yeri olan LA’ya dönüp topladığı taşlarla yeni ürünler çıkarıyor.

 

 

 

Bugün koleksiyonları, dünyanın dört bir yanında önde gelen butiklerde ve West Hollywood’daki Melrose Place’deki temel mağazasında satışa sunuluyor. Kurduğu feminen bir ekiple sosyal medya, resmi Web sayfasını aktif kullanan tasarımcı iletişime çok önem veriyor. Bu sayede başarılı bir Network pazarına sahip. Kariyerinin ilk basamağı olan Barneys NY başta olmak üzere birçok online platformda ürünleri satılmaya devam ediyor.