JACQUIE AICHE

 

Modern ve alabildiğine otantik tasarımlarıyla sektörün renkli yüzlerinden Jacquie Aiche ile yazı dizimize devam ediyoruz.
Mısırlı ve Amerikalı ebeveynlerden dünyaya gelen Jacquie, interkültürel bir ortamda büyüdü. Amerikan Rüyası’yla Afrika’nın gizemli esintisi arasında şekillenen tasarımcı için marka kurmak artık kaçınılmaz bir hal almış. Kurduğu mücevher markasıyla her kültür kendini ifade etmenin yolunu buluyor dersek abartmış olmayız. Zengin tarihi ve geleneksel arşiviyle marka aslında bir kültür elçiliği görevi üstleniyor. Kızılderili, Ortadoğulu ve daha birçok yerel kültürün şık detayları sınırsız materyal zenginliğiyle hayat buluyor. Aynı anda farklı Jacquie Aiche imzalı takılarla bir kültür sentezi yaratmak da mümkün.

 

 

 

Yerel motifleri en etkili ve öz halleriyle sunmak için materyal seçeneklerinde titiz davranan bir Jacquie Aiche görüyoruz. Yerli Amerikan turkuaz kalıntıları, fosiller ve değerli taşlar, dövülmüş altın, çoğunlukla kullandığı malzemeler.

 

 

Başarısında materyal ve kültür faktörü kadar etkili tanıtımların da büyük katkısı var. Aralarında Lana Zakocela, Emily Ratajkowski, Ana Beatriz Barros’un da yer aldığı ünlü modellerle reklam işbirlikleri yapan J.A, geniş bir tanıtım ağına sahip. Bu sayede kısa sürede ilgiyle takip edilen markalardan biri oldu.

 

 

 

Marka, yakaladığı trend sayesinde başka önemli iş birlikleriyle başarısını perçinliyor. Yarattığı simgeler, ünlü saat markası Rolex ile büyük bir ortaklığın kapılarını araladı. Markanın özgün simgeleri Rolex kadranında hayat buldu. Jacquie Aiche For Vintage Rolex konseptiyle oluşan ortaklık, büyük bir beğeni toplaya rak her iki markaya hatırı sayılır bir başarı kazandırdı.

 

 

Markasıyla Jacquie Aiche, yenilikçi yanıyla da göz dolduruyor. Özellikle takı sektörünün kısıtlı seçeneklerine karşı çok iddialı alternatifler sunuyor. Parmak bilezikleri, bikinili zincirler, zincir kemerler, halhallar, çoğu zaman üst giyim takılarıyla mücevher dünyasında çeşitlilik sağlayan güzide bir marka.

 

 

Dikkatimizi çeken bir başka özelliği ise dijital sahadaki aktif varlığı. Birçok markanın Web sayfalarını aktif kullanmama gibi pasif bir duruşu var. Jacquie Aiche Web sayfasını aktif kullanarak network konusunda bilinçli bir marka olduğunu gösteriyor. Büyüyen ünlü müşteri kitlesi kadar uygun fiyat etiketiyle birçok segmentten geniş bir müşteri ağına sahip. Markanın ürünlerini kendi Web sitesinden sipariş edebileceğiniz gibi popüler lüks shopping sayfalarında da bulabilirsiniz.