VALERIE MESSIKA

 

Haber dizimiz devam ediyor. Sırada başarısı ülke sınırlarını aşan, kült bir marka olma yolunda emin adımlar atan genç bir kadın var. Son yıllarda kırmızı halıların devleşen markası Messika ve yaratıcısı Valerie Messika’ya yer veriyoruz.
Valerie’nin hikâyesi aslında iki kişilik bir başarı hikâyesine dayanıyor. Paris’te pırlanta tutkusunun etrafında birleşen bir baba kız hikâyesi. Pırlantalar onlar için markalaşmanın çok ötesinde. Bu değerli taş, Messika ailesi için bir aile geleneği. Baba André Messika’dan kızı Valérie Messika’ ya miras kalan büyük bir kültür. Çocuk yaşlarda pırlanta üreticisi ve dağıtıcısı olan André Messika’dan bu değerli taşa dönük çok şey öğrendi Valerie.

 

 

Her öğrendiği ilginç detaydan sonra hiçbir değerli taşa yönelmeden, bildiği yoldan şaşmadan pırlantalarla ilginç bir bağ kurdu. Pırlantalarla yaşadığı ilişkinin adını koyma vakti gelmişti ve 2005’de Messika’yı kurarak tutkusunu kurumsallaştırdı.

 

 

 

Valérie, özgün ve alabildiğine modern çizgisiyle şık koleksiyonlar yarattı. Anlatmak istediği her tutku koleksiyonlarıyla hayat buldu. Pırlantaya olan tutkusunda ne denli samimi olduğunu başarılı projeleriyle kanıtladı. Son dönemlerin kırmızı halı geçitlerinde köklü mücevher markalarına kısa sürede yadsınamaz bir rakip olmayı başardı. Bu başarının altında Valerie’nin teknik uzmanlığı ve bitmek bilmeyen yaratıcı fikirlerini vurgulamak gerekir. Mücevher dünyasına ilginç bir soluk katan Valérie, markasıyla kısa sürede etkili bir başarı hikâyesi yazdı.

 

 

 

Gigi Hadid, Rihanna, Beyonce ve daha birçok ünlü yüzün ilgiyle taktığı bir markaya dönüştü. Bu popüler yüzlerle ücretli ortaklıklar yaparak kısa sürede şirketini büyütmeyi başardı.

 

 

Sıralanacak çok başarılı girişimleri olsa da bana göre Valerie, nirvanayı Beyonce ‘nin meşhur klibiyle yaşadı. Beyonce’un, eşi Jay-Z ile Louvre Müzesi’nde “Apes**t – The Carters’” şarkısı için çektiği klipte çok konuşulacak bir detay olmayı başardı. Mona Lisa‘nın karşısında o cüretkâr pozları sadece Beyonce vermedi. Farklı kesim ve ebatlardan oluşan ağır işçilikli kolyesiyle Messika, en az Beyonce ve Mona Lisa kadar hayranlık uyandırdı. Babasından aldığı “pırlantalardan başka hiçbir taşa yönelme!” nasihati, Beyonce’nin o çok konuşulan klibiyle meyvesini verdi. Ünlü ikonları, minimalist ama iddialı tasarımlarıyla büyüleyen Messika, ilginç projelerin dikkat çeken detaylarından biri olmayı sürdüreceğe benziyor.

 

 

Move, Kate, Liz, Spiky, Eden, Queen V ve Skinny tasarımcının en beğenilen koleksiyonları. Modanın, showroomların ilgiyle takip ettiği Messika, yeni koleksiyonuyla da kısa zamanda ses getirmeyi başardı. Ve tabi pırlantalar yine ön planda. Vahşi Batı konseptli koleksiyon; tam bir bohem, dişi cazibesi, hippi ve alabildiğine amazon. Alter egosuyla son koleksiyon, Valerie’nin ustalık eserleri arasında yerini aldı bile. Paris’in en işlek lokasyonunda Vahşi Batı’nın ruhunu hissetmek için Messika’yı mutlaka ziyaret edin.