Türkiye’nin başarısı yurtdışında tescillenmiş genç mücevher tasarımcısı.
Renkli, özgün ve sosyal yanıyla dikkat çeken Kıroğlu, karakteristik bu özelliklerini tasarım gücüyle birleştirerek uluslararası bir başarı hikâyesinin kapılarını açtı.
Begüm’ün farklı tarzını küçük yaşlardan beri besleyen birçok etken olmuş.
Bu etkenlerin başında, Osmanlı sanatı ve kollektörlüğüyle derin bağı olan ailesi geliyor. Yıllardan beri otantik ve cazibeli Osmanlı tabloları ve objeleriyle çocukluğunu paylaşan Begüm, şekillenişini bu tarih ilişkisine borçlu.

 

BEGÜM KIROĞLU

 

Begüm Kıroğlu için kültür ve sanat arasındaki mistik sentez, çok şey ifade ediyor. Kültür ve sanat arasındaki tutkuyu bulabilmek için sürekli bir arayış içinde olmuş. Bu yüzden üniversite eğitiminin ardından radikal bir kararla Shanghai’ın yolunu tutmuş.

 

 

Şangay’da altı yıl yaşadıktan sonra içindeki sanat sevgisi derin bir yapı kazandı. Edindiği tecrübe ve hummalı araştırmalar sonucu, Çin kültürü ve sanatı üzerine yüksek lisans yaptı. Geçmişiyle ve bugünüyle bu kadim kent Begüm Kıroğlu’nda tasarım sürecini başlatacak ilhamı doğurdu. Modern zamanın tarzına kayıtsız kalmayan genç tasarımcı geçmiş ve bugün arasındaki sürecin şık bir köprüsü olmayı tercih etti. Begüm, çağdaş kadının yaşam tarzına eski dünya cazibesine dokunarak zamansız parçalarının ilginç harmonisiyle kendi markasını kurdu. Bu noktaya gelmesinde büyük rolü olan Şangay’ı markasına verdiği Begüm KHAN ismiyle yaşatmaya devam ediyor.

 

 

 

Kol düğmeleriyle başlayan serüveni, çeşitli aksesuarlar ve ağırlıkta küpeler olmak üzere takılarıyla her geçen dönem zenginleşen bir markaya dönüştü. Çok sade ve durgun bir kıyafeti takılarıyla görkemli bir tarza dönüştürebilen sihirli bir değneği var bana göre. Begüm’ün çalışmalarının yanında vasatlığın var olma şansı hiç yok.

 

 

 

İlginç ve keyifli yanı sadece bunlarla sınırlı değil. İşin PR kısmında da şaşırtıcı ve eğlenceli bir Begüm Kıroğlu’na tanıklık ediyoruz. Takılarının tanıtım kısmına da el atmış tam kadro bir Begüm görüyoruz. Etkili fotoğraf çekimleri, eğlenceli animasyon videolarla takılarının aksesuarlarının ruhunu yansıtmakta hedefi on ikiden vuruyor. Geçmişten beslenen bu modern kadın, çağının önemli iletişim ağlarını kullanarak sosyal medyada da ilgi uyandırmayı başardı. Başarısına son zamanlarda önemli Online alışveriş platformlarıyla yaptığı anlaşmaları da eklemek lazım. Ünlü birçok shopping sayfasında ürünleri satışa sunuluyor.

 

 

İlgiyle takip eden ve her geçen zaman sayısı artan bir hayran kitlesiyle bu yaşamın gerçek kadın gücünü yansıtan önemli bir yüz. Haberimizi yazarken Begüm Khan ile ilgili güzel bir gelişmeyi öğrendik. Begüm Khan, henüz ismi paylaşılmayan ünlü bir ayakkabı markasıyla işbirliği yapacak. Önümüzdeki yakın süreçte birbirinden iddialı ve özgün ayakkabı tasarımlarıyla başarısını perçinlemeye devam edecek.