Prada, geri dönüştürülmüş plastik atıklardan oluşan öncü yeni bir çanta ve kıyafet serisini sergiledi.
“Yeniden Naylon” koleksiyonunda yer alan çantalar, okyanus plastiği, balık ağları ve tekstil elyaf atıklarından yapılan sentetik naylon kumaşlardan üretilecek..
Moda evi, 2021 yılına kadar ürünlerde sadece geri kazanılmış naylonu kullanma sözü verdi.

Prada’nın “Re-Nylon” koleksiyonu hem kadın hem de erkekler için bir tote çanta, bir kemer çantası, bir omuz çantası ve ECONYL naylondan üretilen iki sırt çantası dahil olmak üzere altı çantadan oluşacak.
ECONYL, okyanustan gelen plastik atıkların geri dönüşüm ve saflaştırma işlemiyle elde edilen bir tekstil ipliği türüdür. Ve Stella McCartney gibi eko bilinçli markalar tarafından kabul edilmiştir.

 

 

 

Burberry, rejenere balık ağlarından, kumaş parçalarından ve endüstriyel plastikten yapılmış sürdürülebilir bir naylon iplik olan Econyl ile yapılan kadın ve erkeklere yeni bir kapsül koleksiyonu çıkardı.

Econyl kapsülünün öne çıkan özellikleri arasında, Burberry’nin miras siperinin ve hafif klasik otomobil ceketi siluetlerinin yeni yinelemelerinin yanı sıra, markanın yeni simgeler dediği şeyin yanı sıra.. Logo baskılı büyük boy pelerin.. Yün astarlı kirpi ve ters çevrilebilir bombardıman ceketi de yer alıyor.

 

 

İngiliz lüks moda evi, sürdürülebilir moda koleksiyonunun tanıtılmasının çok yönlü bir materyal oluştururken, çevresel atık sorunu olarak adlandırdığı şeyin üstesinden gelme planının bir parçası olduğunu belirtti.

Burberry başkan yardımcısı Pam Batty, lansmanını şöyle sürdürdü:
Döngüselliği destekleyen yenilikçi materyalleri keşfetmek ve kullanmak, daha sürdürülebilir bir moda endüstrisi yaratmada çok önemlidir. Econyl ipliğini bu koleksiyonda kullanmaktan gurur duyuyoruz. Çünkü plastik atık gibi bir sorunu nasıl aktif olarak çözebileceğimizi ve aynı zamanda güzel, lüks ürünler yaratabileceğimizi gösteriyor.
Bu koleksiyon, Burberry’nin ürünlerimizi nasıl yarattığımızın her aşamasını aktif olarak bozma ve iyileştirme yollarından yalnızca bir tanesi çünkü endüstrimizin bilim ve inovasyon yoluyla daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmede kilit bir rol oynayabileceğini biliyoruz.

 

 

Burberry’s Econyl koleksiyonu, en son yenilikçi sürdürülebilir tanıtım ürünüdür. Kısa süre önce moda evi 37.5 şirketiyle işbirliği yaptı. Volkanik kum ve atık hindistan cevizi kabuğunu, termoregülasyon teknolojisinde kapitone ceketlerinde kullanmak için bir araya getirdi.