110. yılını kutlayan Bugatti, ilk Bugatti Baby II prototipini tanıttı. 3D baskı modelinin bu yılın başlarında 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilmişti. 500 sınırlı sayıda üretilen bu araba, üç hafta içinde tamamen tükendi. Şimdiye kadar tasarlanmış en küçük otomobil, The Little Car Company ile birlikte oluşturuldu. Aylarca süren geliştirmeden sonra, Bugatti Baby II, XP1 adlı ilk prototipin Molsheim’daki La Grande Fête’de VIP’ler tarafından test sürüşleri için hazır olduğu noktaya ulaştı.

 

 

İkonik Bugatti Type 35’e dayanan Bugatti Baby II, orijinal Bebeğin stilini ve 21. yüzyıl teknolojisini birleştiriyor. II. Bebeğin hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sürülmesine izin vermek için, orijinalin %50 skalasından Tip 35’in %75 skalasına çoğaltılmıştır. Ayrıca, genç ve yaşlı sürücüler için kayar bir pedal kutusu içerir.

Baby II mühendislik ekibi, 1924 Tip 35 Lyon Grand Prix otomobilinin her bir bileşenini dijital olarak taradı. Tasarımcılar Ettore Bugatti’nin şaheserini uyarladılar. Lityum iyon aküler ve rejeneratif frenleme ile modern bir elektrikli güç aktarma sistemi tanıttılar. Küçük otomobil, modern Michelin lastikleriyle tamamlanan, çığır açan sekiz kollu alaşım jantlara sahiptir. Yenilikçi, hafif, içi boş ön aks, zarif süspansiyon ve özel direksiyon mekanizması orijinalinden üretilmiştir.

 

 

Kokpitte klasik dört kollu direksiyon simidi, özel Bugatti enstrümanlarına sahip döner bir alüminyum çizgi, bir hız göstergesi, pil seviyesi göstergesi ve güç göstergesi (ilk olarak Veyron’da görülüyor) bulunuyor. Tip 35’teki yarış performansını ölçmek için kullanılan saat de yer alıyor. Tüm araçlarda bir korna, dikiz aynası, el freni, farlar ve uzaktan kumanda bulunur.

 

 

Baby II’nin arkadan çekişli güç aktarma organları, farklı deneyime sahip sürücüler için seçilebilir iki güç modu ile birlikte gelir.. En yüksek hız 20 km/s ile sınırlıdır. Bir 1kW “çocuk modu” ve en yüksek hız sınırlı bir 4kW “yetişkin modu” 45 km/s ile de ekstra sıbır geliştirilmiştir. Bazı versiyonlar, tıpkı 10kW’a kadar güç sağlayan ve hız sınırlayıcısını devreden çıkaran büyük kardeşi Chiron gibi bir “Speed ​​Key” ile tasarlanmıştır.

 

 

Standart olarak araba, siyah deri iç kısmıyla Fransız Yarış Mavisi’nde boyanır. Ancak hem dış hem de iç mekan için diğer renk seçenekleri mevcut olacaktır.

II. Bebek sahipleri Küçük Araba Kulübü üyeliğini alacak ve çocuklarının ve torunlarının arabalarını ünlü motor yarış devrelerinde kullanabilecekleri etkinliklere katılabilecekler. Küçük arabanın üretimine 2020 yılında başlanacak…