Bovet, güçlü koleksiyonlarıyla bu yıl da sanatsal çalışmalara imza atarak başarı merdivenlerini tırmanmaya devam ediyor. Bovet Amadeo Fleurier isimli yeni koleksiyonuyla marka iddiasını koruyor. Koleksiyon sofistike, klasik ve modern hissiyatıyla, sanatsal dokunuşuyla markanın ruhunu yansıtıyor. İsviçreli markanın birbirinden çarpıcı yeni saatlerine yakından bakmaya ne dersiniz?
Teknik açıdan ince detaylar içeren bu saatlerden birer adet üretildiğini ekleyerek başlayalım;

Favori seçimi yapmak gerçekten zor olsa da mine işçilikli koi sazanının bulunduğu kadranla başlayacağız. Suyun berraklığı, su dünyasının renkli varlıklarıyla muhteşem bir tablo gibi. Hayranlık uyandıran o kadar ilginç detaylar var ki; üretimi hakkında araştırma yaparken hayranlığımız bir kat arttı.

 

 

Rus sanatçı Ilgiz Fazulzyanov tarafından resmedilmiş her üç çalışma. Mine çalışmalarıyla mücevher dünyasına yön veren Ilgiz F.isimli markanın kurucusu olduğunu biliyor muydunuz? Bovet ile Ilgiz güçlerini bu özel koleksiyon için birleştirme kararı aldılar. Kuyumcu ve mine ustası Ilgiz, geceli gündüzlü bir çalışmanın sonunda bu eşsiz parçayı ortaya çıkardı.

Sanatçı bu detaylı resim için sansar tüyünden üretilmiş fırçaları kullanıp ve işi tamamen mikroskop altında üretti. Bilindiği üzere, en ufak bir hata, çalışmayı sil baştan yapmanıza sebep olabiliyor. Saat kadranındaki herbir küçük detay da bu tarz olası hatalar doğuracak kadar sık dokulu. Ancak ressamın sabırlı ve ince yeteneği sayesinde meşakkatli süreç başarıyla tamamlandı. Tüm bu güzelliğiyle ve özel işlemleriyle saat, kolayca masa saatine veya bir kolyeye dönüşen özgün bir tarza sahip. Elmas ayarlı 39 mm beyaz altınlı saat şık görünümüyle yoğun bir ilgi görüyor.

 

 

Biraz daha büyük 43 mm’lik kasaya sahip bir diğer özel tasarımlı saatle tanışalım. Marka bu çalışmasında, mitolojik bir varlıkla kadranını süslüyor. Mavi kadran üzerinde altın renkli bir ejderhaya hayat veriyor. Uzakdoğu mitolojisinin bu görkemli varlığı, markanın katmanlı kültürel birikimiyle birleşmiş. Bir adet üretilerek markanın güzide parçaları arasına girmiş özel bir üretim.

Bovet yaşamdan esinlenmeye devam ediyor, son mikro resim harikası eser de kaplan figürlü saat. Gücün simgesi beyaz kaplan, markanın önemli parçalarından. Kaplanın kalın kürkü ve tüylerinin her biri için, sansar tüyünden yapılmış ince telli fırçalar kullanıldı. Mikroskop altında resmedilen saat, markanın mikro art sanatçısı tarafından ince titizlikle boyandı. Yukarıda belirtilen bu üç özel saate güç sağlamak için markanın her zamanki otomatik kasalarından yararlanıldı. 72 saatlik güç rezervine sahip olan bu üç değerli saat markanın renkli showroomlarında sergilenmeye devam ediyor.


Ilgiz Fazulzyanov Hakkında:

Ilgiz Fazulzyanov, 1968 yılında Tataristan Cumhuriyeti Zelenodolsk’ta doğdu. 1990 yılında sanat okulunu bitirip tasarımcı olarak mezun olduktan sonra Kazan’da vitray ve ipek resim atölyesi kurdu. 1992’de asıl görevi Volga Tatar’ların ulusal geleneklerinin canlanmasına odaklanan ilk mücevher atölyesini açtı. 2012’den beri, Ilgiz F. şirketi Paris, Cenevre, Tokyo ve New York’ta bulunmaktadır.

 

 

**

İletişim:
avesta.asiva (instagram)
Jaquetdrozfanpage (instagram)