Kısmen kar arabası, kısmen kızak olan Bobsla, kayakçı olmayanlara ve çok kayak gezileri yapmak isteyenler için heyecan verici bir şeydir. Tamamen elektrikli Tirol motor kızağı karda iter.. Kayar ve döner. Alplerin ve ötesinin zirvelerinin tadını çıkarmanın daha kolay ve daha az yorucu bir yolu.

Bobsla’nın baş döndürmesi, kar üzerinden kenetleyen 12 kW çift motorlu güçten geliyor. Sürücü, sınırlı 30 km/sa maksimum hıza ulaşabilir ve bir frenle işleri sıfıra indirebilir.

 

 

Bir kar motosikletinin aksine, Bobsla’nın hiç yönlendirmesi yoktur. Bunun yerine, kızak benzeri plastik ön ucu ile kayarak kayıyor ve sürükleniyor. Her kar sevenler, çocukluk döneminde ve belki de yine yetişkinlik döneminde tecrübe ettiği klasik kar kızaklarından, bu yeni tasarım motorlu kızağın gerçekleştirilmesi hayal edilen bir heyecan olabilir.

Mucit Sergey Ignatyev, kurslarda ve yarışların kayak merkezlerinde, otellerde ve diğer destinasyonlarda geleneksel aktivite tekliflerine alternatif olacağı turizmde daha fazla fırsat görüyor.

 

 

Kayak ve snowboard yapmanın aksine, Bobsla-ing bir tepeye ihtiyaç duymaz ve 50 ila 100 m uzunluğunda bir yerde nispeten küçük bir düz kar yamasının keyfini çıkarabilir. Diğer sporların dik öğrenme eğrisine sahip değildir. Çünkü kontroller ve operasyonun hızlı bir kar yağışı sonrasında anında öğrenilmek üzere tasarlanmıştır.

 

 

Bobsla, ilk ziyaretçisini ziyaretçilere kar sürükleyici fırsatlar sunmak için bir e-kızak filosu satın alan Avusturya kayak alanı Obergurgl-Hochgurgl’da gerçekleştirdi. Gördüğümüz video kliplere bakılırsa, Bobsla-ing bir patlama yapacak gibi görünüyor..

Her Bobsla’nın pili değiştirilebilir. Böylece tesis filoyu mümkün olduğunca sorunsuz çalıştırabilir. Ignatyev’e göre şarj işlemi yaklaşık iki saat sürüyor ve Bobsla, kartlarla birlikte ek piller ve şarj donanımı sunuyor.

 

 

Bobsla gelecek ayki ISPO fuarında, ExoLung ile birlikte BrandNew Ödülleri’nde tanıtılacak. Oradan, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki ek tatil yerlerine yayılması öngörülüyor..
Aynı zamanda 2020 için bir yaz varyasyonu planlıyor…