Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe, 523 beygir gücü ve ikiz turbo V-8 motor ile birlikte geliyor. Sadece bir yıl önce tanıtılan iki kapılı modele dayanıyor. Bu sefer, yenilenen ünite daha fazla yer ve kolay girişin yanı sıra, 8 Serisi serisi için ilk altı satır altı motor seçeneğine sahiptir.

Sportif M850i ​​modeli, BMW’nin şimdiye kadarki en pahalı modellerindedir. Pahalı derken de, belirtilmeyen altı rakamlı bir fiyatla bu Eylül ayındaki bazı galerilerde sunulacak.

 

 

Dört kapılı coupe, dokuz inç uzunluğunda ve iki kapılı selefinden 1.2 inç daha geniş. BMW, altı silindirli bir motorda 335 midilli seçeneğiyle hem arkadan çekişli hem de dört tekerlekten çekiş çeşitlerini sunuyor.

Altı silindirli arkadan çekişli 840i, 4,9 saniyede 60 mil hıza ulaşırken, dört tekerlekten çekiş sadece 4,6 saniyede ulaşıyor. Her iki modelde de dört mevsim lastikleriyle birlikte 130 mil hız sınırı var. Yine de performans lastikleriyle 155 mil ulaşabilir.

 

 

Teknoloji ve iç mekanlara gelince, 8 Serisi Gran Coupe geniş bir standart ve isteğe bağlı sürücü destek sistemlerine sahiptir. Bu, çarpışmaları ve yoğun trafik olduğunda arabanın devralmasını sağlayan genişletilmiş trafik sıkışıklığı asistanı gibi diğer isteğe bağlı özellikleri önlemeye yardımcı olabilecek güvenlik sistemlerini içerir.

 

 

Ayrıca, BMW’nin araç hızı, rota kılavuzu ve görüş alanınızdaki kısıtlamaların üstesinden gelmesi gibi önemli bilgileri ön plana çıkaran en yeni nesil Heads-Up görüntüleme sistemi de dahil. Ayrıca CarPlay, Live kokpit Professional ve iDrive 7 de bulunmaktadır.
8 Serisi Gran Coupe bu eylülde piyasaya çıkıyor…