Bentley Motors’un 100 yıllık yıldönümünü Crewe’de kutlamak için, Bentley Jewellery eşsiz pırlanta kolyeyi açıkladı. Bahreyn’deki Jewellery Arabia Show’da sergilenen Bentley Centenary Jewel, platin ve 18 ayar altın ve el yapımı bir çerçeveden, 20.08 karatlık, GIA sertifikalı bir doğal fantezi yoğun sarı armut şekli pırlanta ile oluşuyor.

Bentley tasarımcısı Chris Cooke, eşsiz mücevherleri sergileyen görkemli altın ve platin ayarlarının orijinal tasarımlarını yarattı. Bentley Centenary Jewel’in tasarımı, markanın lüks hareketlilik vizyonunu temsil eden konsept otomobil olan EXP 100 GT’den ilham aldı. Son tasarımlar, Almanya’nın Idar-Oberstein kentindeki Heinz Mayer’deki uzman “Usta Mücevherciler” tarafından analiz edildi ve ardından ilk prototipler hazırlandı.

 

 

Bentley Centenary Jewel’in kanat şeklindeki şekilleri titizlikle platinle süslenmiştir ve 100 doğal Bentley’i anmak için 56 pırlanta ve bir lazer ile amblemi yazılmış, 18 ayar sarı altın bir pırlantayı tutacak şekilde tasarlanmıştır.
Montürü, 20.08 karatlık prestijli armut biçimli sarı pırlantayı tutar. İtalyan platin zincirleri iki düzineden fazla parçaya bölündü ve 18 ayar altının montajı ile birlikte lehimlendi.

 

 

Prestijli Gemological Institute of America’ın laboratuvar raporunun bilimsel ifadesinde, Bentley’nin Yüzüncü Yılının mücevheri şu şekilde tanımlanıyor:
Doğal fantezi yoğun sarı..
Kesim: Çok İyi..
Berraklık: VS2..
Floresans: Yok..
Toplam ağırlık: 20.08 karat..

Pırlantanın dikkat çekici sarı rengi, bileşimindeki azotun sonucudur. Azot molekülleri, parlak sarı elması, renksiz benzerlerinden ayıran mavi ışığı emer.