Özel Flying Spur First Edition’ın yardımıyla Bentley Motors, Elton John AIDS Vakfı için yaklaşık 780.000 $ topladı. Model, Cap d’Antibes’teki Villa Dorane’deki Yaz Partisi’nde tanıtıldı. Elde edilen gelir, Vakfın çalışmalarına ve AIDS ile mücadele için küresel programlarına tahsis edilecek. Gala, Sir Elton ve David Furnish tarafından düzenlendi.

 

 

Bentley Flying Spur First Edition, müzik, film, eğlence, moda, sanat ve hayırseverlik dünyasından isimlerle birlikte, vakfın düzenli destekçilerini bir araya getiren yıldızlarla dolu bağış toplama etkinliğinin en önemli eseriydi. Konuklar kokteyl resepsiyonuna, akşam yemeğine ve canlı müzayedeye katılmaya davet edildi.

Bentley, Flying Spur First Edition’ın yeni sahibini, Bentley’nin özel Co-Creation Lüks Hizmeti aracılığıyla özel siparişleri ve tamamen benzersiz otomobillerini yaratmaya davet ediyor. Bentley’nin tasarım ekibinin bir üyesi, özel bir Flying Spur oluşturmak için ya İngiltere’deki Crewe, İngiltere’nin merkezinde ya da kendi evlerinde siparişin sahibi ile birlikte çalışacaktır.

 

 

Bu dünya lideri sedan, maksimum düzeyde sağlamlık ve talep üzerine ilgi çekici bir sürüş deneyimi sağlayan aktif dört tekerlekten çekiş sistemi ve dört tekerleği ile olağanüstü güç ve çeviklik sunuyor. Performans, bitmeyen güç sunumu ile son teknoloji bir W12 motoruyla sağlanır. 8 vitesli bir ZF çift kavramalı şanzıman, yumuşak bir ivmelenmeyi ve hızlı vites değiştirmeyi en üst düzeye çıkarır.. Bu da yakıt tasarrufunu ve verimliliği artırır.