Dünyanın en prestijli araba markasının bal işinde ne işi var diyenler olacaktır mutlaka ki..
Ve işte, o sorular sorulmaya başlanıldığı vakit kaybediliyor. Lüksün kollarının neler olabileceği hayal edilmiyor. Lüks denilince akıllara sığ bir şekilde sadece yat, spor araba, jet, mücevherler, lüks saatler, lüks hazır giyimler, lüks malikhaneler vesaire gibi klişe olmuş şeyler geliyor..

 

 

Yıllar öncesinde otel sektörüne giren markalar duyulmaya başlanıldığında, daha bir çok sektörlere de girecekler dediğimde, bana sırıtanlar vardı. Şimdilerde hepsi sus pus..!!

Bentley gibi dünyanın en değerli markası, kendi balını üretmeye başlamış. Daha ne denilebilir ki.. Konu ile ilgili haberin detaylarına değinelim..
Geçen ay, toplu olarak 120.000 İngiliz Apis Mellifera bal arısına ev sahipliği yapan iki kovan, Bentley sahasının kenarındaki otlaklara başarıyla kuruldu. Şimdi, arılar sürüsü ilk Bentley bal mahsulünü üretti. Etkileyici bir ilk hasat 100’den fazla kavanoz içeriyor.

Petek, kovanlardan toplanıyor ve Bentley’in arıcıları tarafından çıkartılıyor. Her bir bal peteği çerçevesi bir özütleyiciye döndürülür. Ardından, Bentley bal özenle süzülür ve ayrı kavanozlara boşaltılmadan önce süzülür.

 

 

İlk Bentley arı kovanlarımızı bu yılın başında Crewe’deki geniş alanımızı yerel biyolojik çeşitliliğe katkıda bulunmak için kullanmanın bir yolu olarak kurduk. Arıcılarımız, bölgemizde ekilen yabani çiçeklerden ve yerel kırsal alandan çok sayıda polen getiren arıları görmüşlerdir. Bu, yerin iyi çalıştığını ve ilk hasadı bu kadar üretken hale getirdiğine dair harika bir işaret. Bentley arılarımız, sitemizin ve ticari faaliyetlerimizin en sürdürülebilir lüks otomotiv üreticisi olma hedeflerimizi yansıtmasını sağlamak için geliştirdiğimiz daha geniş bir programın parçasıdır. Ve inisiyatifle mükemmel bir iş arkadaşlığımız oldu.
Peter Bosch
Bentley’nin Üretim Kurulu Üyesi

 

 

Kavanozlar ve ambalajlar Bentley’in detaylara gösterdiği dikkati yansıtıyor. Bentley’in iç tasarımcısı Louise McCallum tarafından yaratılmış bir etiketi var. Bentley bal meslektaşları ile paylaşılacak ve bazı kavanozlar VIP ziyaretçilerine Bentley’in Crewe’deki tesisinde eşsiz hediyelerle verilecek..