Aston Martin, yakında çıkacak olan DBS GT Zagato modelinin son üretim amacını anlatıyor. DB4 GT Zagato Devamı ile birlikte, yeni araç 100 yıllık ikonik antrenör Zagato’yu kutlayan DBZ Centenary Collection’ı tamamlayacak. Yeni ortaya çıkan kaplamalar, tam uzunlukta karbon fiber çatıyı desteklemek için dinamik ön ızgara ve dijital dikiz aynaları gibi çok az ayrıntı gösteriyor.
Alkışlanan DBS Superleggera’ya dayanan DBS GT Zagato, daha önce orijinal DB4 GT Zagato’yu giydiren muazzam şekillerden ilham alıyor.

 

 

Otomobilin eşsiz “dinamik” ızgarası, ön bölgesinin görünümünü değiştirmesini sağlar. Hareketsizken, 108 bireysel elmas şeklindeki karbon fiber parçalarının her biri otomobilin güzel biçimli dış yüzeyi ile aynı hizada kalır. Ancak DBS GT Zagato başladığında, her parça ikiz turbo V12’nin nefes alması için açılır.

Bu sadece güzellik odaklı değil aynı zamanda drama da yapılan bir otomobil. Dinamik ızgarası arabaya iki farklı kimliğe sahip olma fırsatı veriyor. Park edildiğinde, DBS GT Zagato neredeyse dinleniyormuş gibi görünecek, ancak arabanın arkası hala kaslı görünüyor.
Sadece start-up’da otomobil, izleyiciler için hem işitsel hem de görsel bir muamele sunarak gerçekten uyanık ve çalışmaya hazır hale gelecektir.

 

 

Otomobil, daha önce gösterilen tam uzunlukta karbon fiber çatıya uyması için kamerayla çalıştırılan dikiz merkezi aynası ile donatılmıştır. Sürücüye pratiklikten ödün vermeden basit ve sade bir tavan çizgisine sahiptir.

DBS GT Zagato, 2020’de üretime hazırlanıyor ve bu yıl Aston Martin Works’te yaratılacak 19 DB4 GT Zagato otomobilinin her birine katılıyor.