Milano Armani günü, ilk Giorgio Armani Haute Joaillerie koleksiyonunun Armani Hotel Milan’daki sunumuyla başladı. Mart ayında piyasaya sunulan Giorgio Armani Privé Haute Joaillerie koleksiyonuna katıldı. Ve lüks moda evinin haute couture hattını benzersiz parçalarla tamamladı.

Koleksiyon, yüzükler, küpeler, kolyeler, bilezikler, gurmeler ve broşlar dahil olmak üzere 50 parçadan oluşuyor. Sade ama sofistike bir zerafete sahip. Bu ilk koleksiyon üç tema etrafında inşa edilmiştir.. Borgonuovo, Sì ve Firmamento.

 

 

Bu kanallardan ilki geometrik bir estetiktir. Markanın logosundan ve stilize edilmiş G ve A’dan ilham alır. Parçalar, biraz daha koyu altın rengini üreten özel bir sarı ve gül altın alaşımından yapılmıştır.
İkinci tema, Sì, markanın aynı isimdeki kokusundan esinlenerek, siyah oniks yapraklarıyla bir çiçeğin eğlenceli bir şekilde yeniden yaratılması ve bazı kolyelerin incilerinin ipekle kaplanmasıdır.
Üçüncü ve son tema, adından da anlaşılacağı gibi (“Firmamento”, İngilizce’deki “firmament” olarak tercüme edilir), yıldızlı gecelerden esinlenilmiştir. Şık aylar zincirlerin sonunda parlıyor ve bir kolyede beyaz altın ve pırlantada göktaşlarının bir takımyıldızı bulunuyor.

 

 

Via Bergognone’deki Armani/Silos alanı, tasarımcı aksesuarlarına odaklanan yeni bir sergiye ev sahipliği yaptı.

Tasarımcı ilk olarak 1980’lerin sonunda aksesuar dünyasına girdi ve 2 Şubat’a kadar sürecek olan sergi ziyaretçilere inanılmaz ayakkabı ve çanta arşivleri keşfetme fırsatı sunuyor. Tüm parçalar Giorgio Armani’nin tarzını gizli zarafetleriyle yansıtıyor. Siluetlerin daha da güçlenmeden bitirilmesine ve tanımlanmasına yardımcı oluyor.

 

 

40 yıllık yaratıcılığı kapsayan sergi, farklı konseptleri ve renk temalarını inceleyen çok çeşitli eserler sergiliyor.
Armani/Teatro’da, 2020’li Pre-Fall koleksiyonunu akşam saatlerinde tanıttı ve Mayıs’ta Tokyo’da ilk cruise koleksiyonunu zaten açıkladı.

Koleksiyon, modellerin bedenlerinde zahmetsizce örtülmüş gibi görünen kusursuz siyah küçük elbiselerde görüldüğü gibi titizlik ve duygusallık arasında dolaşan Giorgio Armani’nin özünü kanalize etti.

 

 

Markanın en sembolik malzemelerinden biri olan Velvet, hava değiştiren pantolonlarda, üstlerde ve ceketlerin yanı sıra ayın değişen renklerini yansıtan bir kat uzunluğundaki gri numara gibi katlarda görünen güçlü bir varlıktı.

Tasarımcının, gösterinin sonunda bir ışık halindeyken ortaya çıkması seyirciden bir alkış aldı. Ancak bu marka için çok özel bir gün, bir akşam yemeğinden sonra, gecenin sonunda, İtalyan şarkıcı Giorgia’nın şirketindeki Armani Privé Club’da bir içkiyle sonuçlanacak.